Nowe inwestycje mieszkaniowe Warszawa Targówek

Targówek to prawobrzeżna dzielnica Warszawy, która liczy sobie 24 km2 i ponad 124 tysiące mieszkańców. Ze względu na położenie jest jednym z najbardziej kameralnych obszarów stolicy. Przebiega tędy droga krajowa nr 8 i wojewódzka nr 629. Obie mają charakter tras wylotowych. Targówek jest przyzwoicie skomunikowany z centrum. Specyfika dzielnicy sprawia, że inwestycje na Targówku skupiają się na rozbudowie zaplecza mieszkaniowego. Jeśli szukają Państwo informacji o prowadzonych tu inwestycjach, zapraszamy do Kompasu Inwestycji!

 

Inwestycje Targówek - zabudowa dzielnicy

Charakter warszawskiej dzielnicy jest mocno zróżnicowany. Przeważają obiekty mieszkalne, wśród których widać typową zabudowę przedmiejską. Są to głównie wysokie blokowiska, lecz niemałą część stanowią też osiedla willowe. Jeśli natomiast chodzi o nowe inwestycje mieszkaniowe na Targówku, to wzrasta popularność apartamentowców. Systematycznie wznoszone są również osiedla o normalnym standardzie. Jako jeden z peryferyjnych obszarów miasta, Targówek obfituje w tereny zielone. Daje to możliwość zagospodarowania pod infrastrukturę rekreacyjną. Ponadto inwestycje na Targówku dotyczą obiektów przemysłowych. Istnieje tu bowiem wyraźnie zaznaczony obszar industrialny, na którym powstają nowe zakłady produkcyjne.

Nowe inwestycje na Targówku - możliwości rynku

Ze względu na lokalizację dzielnicy inwestycje mieszkaniowe na Targówku cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem. To doskonałe miejsce do życia dla rodzin z dziećmi, singli seniorów. Popyt na mieszkania o różnym standardzie utrzyma się zapewne jeszcze przez dłuższy czas. Sprzyjają temu kolejne inwestycje w szeroko pojętą infrastrukturę społeczną. Rynek ma potencjał dla firm specjalizujących się w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym. Czynnikiem ostatecznie decydującym o licznych nowych inwestycjach na Targówku są stosunkowo niskie ceny gruntów. Wyjątkowa jak na Warszawę rozległość terenów zielonych może jednak wymagać szczególnej troski o zastosowanie technologii proekologicznych.