Nowe inwestycje mieszkaniowe Ząbki

Ząbki to 43-tysięczne miasto leżące tuż pod Warszawą i świetnie z nią skomunikowane. Od centrum stolicy dzieli je zaledwie 10 km. Podejmowane w Ząbkach inwestycje budowlane czynią z miejscowości prężnie rozwijające się przedmieścia stolicy. Jako miejsce zamieszkania wybiera je wiele osób pracujących w Warszawie, lecz pragnących życia z dala od zgiełku wielkiego miasta. Popularność Ząbek jako miejsca na inwestycje wynika m.in. z walorów przyrodniczych miasta. Kompas Inwestycji to portal, w którym można znaleźć aktualne informacje na temat średnich i dużych inwestycji w Ząbkach.

 

Budynek wielorodzinny, ul. Pileckiego

Projektowanie zakończone

Budynek wielorodzinny, ul. Skorupki

Projektowanie zakończone

Dworzec kolejowy w m. Ząbki - modernizacja

Projektowanie

Zespół szkół w m. Ząbki

Wizja

Budynki wielorodzinne, ul. Andersena

Projektowanie zakończone

Budynek wielorodzinny, ul. Miła

Generalny Wykonawca wybrany

DW634 - ulica Księdza Skorupki w Ząbkach

Realizacja

Przedszkole Publiczne, ul. Batorego

Realizacja - Stan zamknięty

Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 1, ul. Piłsudskiego

Realizacja

Budynek komunalny, ul. Piłsudskiego

Wizja

Inwestycje Ząbki - atrakcyjny rynek z potencjałem

Miejscowość zaprojektowana w 1912 r. przez Tadeusza Tołwińskiego jako miasto-ogród była początkowo przeznaczona dla ok. 8 tysięcy mieszkańców. Niemniej, wraz z rozwojem Warszawy, od dekad rozbudowywane są tzw. „sypialnie stolicy”, w tym Ząbki. Inwestycje powstające w ostatnich latach to nowoczesne budownictwo zrównoważone, które zachwyca funkcjonalnością oraz estetyką architektury. Efektem sporej konkurencji na tutejszym rynku nieruchomości są przede wszystkim modernistyczne osiedla mieszkalne. Nowo powstające zabudowania ciekawie korespondują z zabytkową architekturą, głównie willami-dworkami z pierwszej połowy XX w. Do dalszych inwestycji w Ząbkach skłaniają rozległe tereny możliwe do wykorzystania przez deweloperów.

Ząbki - inwestycje wciąż potrzebne

Ząbki to miejscowość, która cieszy się dużą popularnością wśród osób chcących zamieszkać blisko Warszawy. Wpływa na to doskonała lokalizacja miasta. Krzyżują się tu drogi wojewódzkie nr 629, 631 i 634, co zapewnia dobrą komunikację z innymi częściami Mazowsza, a także całej Polski. Funkcjonuje tu także linia kolejowa łącząca Ząbki z Warszawą. Rosnące zaludnienie generuje potrzebę wznoszenia kolejnych obiektów tak mieszkalnych, jak i użytkowych. Prowadzone w Ząbkach inwestycje mieszkaniowe rodzą konieczność tworzenia zaplecza głównie handlowego i rekreacyjnego. Z myślą o komforcie mieszkańców powstają również placówki oświatowe, medyczne, kulturalne. Chłonny rynek daje szerokie możliwości deweloperom, a co za tym idzie, także przedsiębiorstwom działającym w szeroko pojętej branży budowlanej.