Nowe inwestycje mieszkaniowe Wrocław

Wrocław, stolica woj. dolnośląskiego, to jedno z największych miast w Polsce. Zajmuje obszar 292,8 km2 i liczy sobie ponad 700 tysięcy mieszkańców. Miasto jest ważnym ośrodkiem akademickim, kulturalnym, biznesowym, sportowym. Na jego niezwykle bogatą zabudowę składają się liczne zabytki w stanie oryginalnym i odrestaurowanym, a także zróżnicowane architektonicznie osiedla bloków mieszkalnych pochodzące z różnych okresów. Stale podejmowane są też nowe inwestycje we Wrocławiu. Chcąc śledzić wrocławskie inwestycje na bieżąco, warto odwiedzać Kompas Inwestycji.

 

VIVA Junacka

Realizacja - Stan zamknięty

Budynek badawczo-dydaktyczny E9 (Modelarnia)

Wizja

Nyska Residence - etap VI

Projektowanie zakończone

Pawilon E w Zakładzie Karnym Nr 1 we Wrocławiu - remont

Wybór Generalnego Wykonawcy

Budynek wielorodzinny, al. Jana III Sobieskiego

Projektowanie zakończone

Budynki wielorodzinne, ul. Kozanowska

Zapowiedź inwestycji

Health Tech Synergy Hub Politechniki Wrocławskiej

Wizja

Apartamenty nad Oławką - etap II

Projektowanie zakończone

Budynek produkcyjno-magazynowy Hornhagen Car Audio

Projektowanie

Wybór Generalnego Wykonawcy

Inwestycje miejskie Wrocław - potrzeby i możliwości

Miasto Wrocław stale prowadzi inwestycje mające przywrócić świetność starym nieruchomościom, głównie kamienicom leżącym w jego centralnej części. Pozwala to rozwiązać problem braku miejsca na nowe inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu. Część starych budynków jest też odnawiana i wykorzystywana do celów usługowych. Choć rzadziej, to jednak Wrocław rozpoczyna również nowe inwestycje miejskie. Obejmują one głównie obiekty użyteczności publicznej. Nowe inwestycje we Wrocławiu są odpowiedzią na realne potrzeby mieszkańców, których nie da się zaspokoić poprzez rewitalizację dotychczasowych budynków. Wszelkie inwestycje we Wrocławiu podejmowane przez władze miasta są szansą długofalowej współpracy dla specjalistów reprezentujących branże związane z rynkiem nieruchomości.

Inwestycje deweloperskie Wrocław - stan aktualny

Poza tym bezustannie widoczny jest popyt na nowe inwestycje deweloperskie we Wrocławiu. Duże zaludnienie sprawia, że przez mieszkańców pożądana jest niemal każda nowa inwestycja we Wrocławiu. Chodzi tu o budynki komercyjne, obiekty użyteczności publicznej, ale też o nowe inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, deweloperzy stawiają na nowoczesne inwestycje wrocławskie o podwyższonym standardzie, wznoszone zgodnie z założeniami budownictwa zrównoważonego.Warto pamiętać, że każda nowa inwestycja we Wrocławiu wymaga spełnienia szeregu restrykcyjnych wymogów w celu uzyskania pozwolenia na budowę. Miasto musi przeprowadzić analizę urbanistyczną i zaakceptować plany inwestycyjne, ustalając, czy są one zbieżne z charakterem danej dzielnicy.

Inwestycje - mieszkania Wrocław a oczekiwania rynku

Jeśli chodzi o deweloperskie inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu, to na rynku pierwotnym zauważalna jest wyjątkowa różnorodność ofert. Znaczne różnice widać w architekturze projektów, ich wielkości, ale też w cenach. Najdroższe nieruchomości znajdują się na Starym Mieście i w Śródmieściu, a najbardziej dogodne cenowo są wrocławskie inwestycje mieszkaniowe na Psim Polu i Krzykach. Największym zainteresowaniem cieszą się we Wrocławiu inwestycje mieszkaniowe o przeciętnym metrażu. Są to głównie lokale 2- i 3-pokojowe. Jako nieruchomości do osiedlenia się na stałe wybierane są zwykle inwestycje wrocławskie o wyższym standardzie zlokalizowane na obrzeżach miasta, w pobliżu terenów zielonych. Spory jest jednak popyt na mieszkania o przeciętnym standardzie, gdyż są one kupowane w celach zarobkowych, jako inwestycja w pasywny dochód z wynajmu.