Nowe inwestycje mieszkaniowe Zakopane

Zakopane, stolica polskich Tatr, to miasto położone w woj. małopolskim. Historia i nietypowa lokalizacja w znacznym stopniu determinują jego zabudowę. Unikatowy na skalę europejską ośrodek kultury ludowej i narodowej pełen jest przeciwieństw. Jego główną atrakcją są tradycyjne, góralskie chaty drewniane wybudowane jeszcze w XIX w. Współczesne Zakopane słynie jednak z inwestycji obejmujących hotele, centra konferencyjne, ośrodki SPA. Kompas Inwestycyjny śledzi poczynania deweloperów i na bieżąco informuje o ważnych inwestycjach w Zakopanem.

 

Muzeum Taternictwa i Narciarstwa

Projektowanie zakończone

Oczyszczalnia ścieków Łęgi - rozbudowa - etap II

Wybór Generalnego Wykonawcy

Aparthotel, ul. Karłowicza

Projektowanie zakończone

Budynek Dyrekcji TPN - przebudowa północnego skrzydła

Wizja

Aparthotel, ul. Czecha

Inwestycja wstrzymana

Pensjonaty Core Projekt

Projektowanie zakończone

Pensjonaty Air Tours

Projektowanie

Ośrodek Leśnik w Zakopanem

Projektowanie

Hotel, ul. Grunwaldzka

Projektowanie

Jasny Pałac w Zakopanem - modernizacja

Projektowanie

Inwestycje Zakopane - charakterystyka rynku

Stolica Tatr liczy sobie mniej niż 30 tysięcy mieszkańców, a rokrocznie odwiedzana jest przez kilka milionów turystów. Sprawia to, że inwestycje w Zakopanem skupiają się na nieruchomościach stricte usługowych, głównie hotelach, pensjonatach, a także budynkach przeznaczonych pod wynajem krótkoterminowy. Widoczne jest również zapotrzebowanie na nieruchomości komercyjne. Niekończący się potencjał tkwi bowiem w branży rekreacyjnej i gastronomicznej. Decydując się w Zakopanem na inwestycje, warto wziąć pod uwagę specyfikę regionu. Inwestorzy powinni wykazać odpowiedzialność środowiskową i troskę o wspólne dobro, jakim są najwyższe góry w Polsce. To dlatego pożądana w Zakopanem jest każda inwestycja wykorzystująca technologie proekologiczne i celująca w trend zrównoważonego budownictwa.

Zakopane - inwestycje w budynki użyteczności publicznej

Wyjątkowe warunki klimatyczne i rozbudowana baza sportowo-rekreacyjna sprawiają, że do Zakopanego ściągają miłośnicy różnych dyscyplin, w tym zawodowi sportowcy. Odbywają się tu zgrupowania drużynowe, ale organizowane są też konferencje biznesowe, wycieczki grupowe, huczne imprezy masowe. Daje to nieograniczone pole do rozmaitych inwestycji w Zakopanem. Nowoczesne kompleksy hotelowo-konferencyjne czy rekreacyjne na pewno spotkają się z zainteresowaniem. Obok luksusowych obiektów wciąż poszukiwane są również obiekty noclegowe o przeciętnym standardzie. Przy liczbie turystów odwiedzających miasto, każda inwestycja w Zakopanem jawi się niezwykle intratnie.