Nowe inwestycje mieszkaniowe Wilanów

Wilanów jest jedną z najnowocześniejszych i najatrakcyjniejszych dzielnic Warszawy. Na 36,73 km2 powierzchni mieszka tu ponad 51 tysięcy osób. Wraz z początkiem XXI w. obszar zaczął rozwijać się w niezwykłym tempie. Prowadzone obecnie inwestycje w Wilanowie to m.in. budowa Miasteczka Wilanów, które ma być unikalną w Polsce strukturą miasta w mieście. W przeciwieństwie do starej zabudowy, nowe inwestycje Wilanów mają spełniać kryteria zrównoważonego budownictwa. Dynamiczny rozwój dzielnicy warto śledzić na portalu Kompas Inwestycji.

 

Budynek magazynowo-biurowy, ul. Chełmżyńska

Zapowiedź inwestycji

Budynki wielorodzinne, ul. Kłobucka

Zapowiedź inwestycji

My River - kolejne etapy B, C1 i C2

Projektowanie zakończone

My River - etap A2

Projektowanie zakończone

Budynek handlowo-usługowy, ul. Szpotańskiego

Projektowanie zakończone

Warszawski Świt - etap IX

Projektowanie zakończone

Edukatorium z Parkiem Filmowym

Wizja

Budynek laboratorium Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT

Wybór Generalnego Wykonawcy

Bemowo Vita - etap II

Projektowanie zakończone

Zespół usługowo-mieszkalny, ul. Dudka

Zapowiedź inwestycji

Nowe inwestycje Wilanów - charakter zabudowy i możliwości

Będąc jedną z najszybciej rozwijających się dzielnic Warszawy, Wilanów jest otwarty na inwestycje w obiekty mieszkalne, komercyjne i publiczne. Deweloperzy powinni jednak zadbać, aby każda inwestycja na Wilanowie gwarantowała wysoki standard użytkowania. Chodzi o estetykę architektoniczną, praktyczne i proekologiczne rozwiązania technologiczne, ale też np. o dostęp do terenów zielonych. Oczekuje się przy tym, że nowe inwestycje na Wilanowie będą wpisywały się w jednolity plan zabudowy. Spójne projekty, niskie, kameralne budownictwo i zastosowanie jednakowych, wysokogatunkowych materiałów budowlanych - wszystko to czyni z Wilanowa dzielnicę prestiżową. Mimo bieżących przedsięwzięć wciąż istnieje na Wilanowie zapotrzebowanie na inwestycje w nowoczesne, strzeżone osiedla z przestronnymi mieszkaniami i luksusowe apartamentowce.

Wilanów - inwestycje w obiekty użyteczności publicznej

Mimo stałego rozwoju Wilanów jest gotowy na kolejne inwestycje. Dynamiczny rozwój budownictwa mieszkalnego wymaga równie imponującego rozwoju infrastruktury społecznej. Dzielnica doskonale sprawdza się do osiedlenia na stałe. Jest polecana przede wszystkim rodzinom z dziećmi i ludziom szukającym wysokiego komfortu życia. Aby spełnić oczekiwania mieszkańców, warto inwestować w obiekty handlowo-usługowe, kulturalne, gastronomiczne. Ciekawą inwestycją na Wilanowie może być wykorzystanie terenów zielonych do celów rekreacyjnych. Ze względu na napływ mieszkańców, duży popyt i wysokie ceny za m2, praktycznie każda nowa inwestycja na Wilanowie daje wysoką stopę zwrotu.