Nowe inwestycje mieszkaniowe Wieliczka

Leżąca w Małopolsce Wieliczka to miasto kojarzone przede wszystkim ze słynną kopalnią soli. Poza walorami turystycznymi miejscowość ma także szereg innych zalet. Oddalona jedynie 15 km od Krakowa, jest z nim bardzo dobrze skomunikowana. Niższe niż w Krakowie ceny nieruchomości zachęcają do traktowania jej jako „sypialni” stolicy Małopolski. Wpływa to na ilość inwestycji w Wieliczce. Rozwija się tu głównie budownictwo mieszkalne. Chcąc na bieżąco śledzić wydarzenia z tutejszego rynku nieruchomości, warto odwiedzać portal Kompas Inwestycji.

 

Przedszkole samorządowe na osiedlu Lekarka

Projektowanie zakończone

Budynki wielorodzinne, ul. Bogucicka

Projektowanie zakończone

Budynek usługowo-mieszkalny, ul. Asnyka

Projektowanie zakończone

Budynki wielorodzinne, ul. Świętej Barbary

Projektowanie

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce - rozbudowa

Wizja

Zamek Środkowy i Południowy Muzeum Żup Krakowskich - modernizacja

Wybór Generalnego Wykonawcy

Centrum opiekuńczo-mieszkalne w Wieliczce

Wizja

Salon Audi Terminal

Realizacja - Wykończenie

Zespół Szkół Specjalnych im. Brata Alojzego Kosiby - nowa siedziba

Wizja

Budynki wielorodzinne, ul. Jaworowa

Realizacja

Inwestycje Wieliczka - dynamicznie rozwijający się rynek nieruchomości

W ostatnich latach Wieliczka, traktowana jako przedmieścia Krakowa oraz miasto będące atrakcyjną bazą turystyczną, przeżywa istny boom budowlany. Wyraźna rozbudowa jej powierzchni jest szczególnie widoczna na obrzeżach miasta. Stale rozpoczynane są w Wieliczce inwestycje w obiekty mieszkalne i użytkowe o różnym standardzie, w tym apartamentowce. Przede wszystkim powstają jednak osiedla klasycznych bloków mieszkalnych oddawane do użytku zarówno w stanie deweloperskim, jak i wykończone pod klucz. Tak zaawansowany inwestycje otwierają w Wieliczce rynek pracy nie tylko dla deweloperów, architektów i firm budowlanych, ale także dla projektantów wnętrz. Dynamiczny rozwój rynku sprzyja za to rozwojowi produkcji i dystrybucji materiałów budowlanych w tej okolicy.

Wieliczka inwestycje - na sprzedaż i na wynajem

Zapotrzebowanie na nowe inwestycje w Wieliczce wynika z rosnącej liczby mieszkańców, ale też z ruchu turystycznego. Mieszkania są tu kupowane jako nieruchomości do zamieszkania lub pod wynajem krótkoterminowy. Stają się wtedy intratną inwestycją dla prywatnych nabywców. Z każdym rokiem zwiększa się także zainteresowanie domami jednorodzinnymi. Natomiast dodatnie saldo migracyjne stwarza w Wieliczce potrzebę inwestycji w zaplecze handlowe, edukacyjne, kulturalne. Chłonny rynek nieruchomości powinien budzić zainteresowanie nie tylko deweloperów, ale też architektów, firm budowlanych i innych specjalistów działających w tej branży.