Nowe inwestycje mieszkaniowe Wieliczka

Leżąca w Małopolsce Wieliczka to miasto kojarzone przede wszystkim ze słynną kopalnią soli. Poza walorami turystycznymi miejscowość ma także szereg innych zalet. Oddalona jedynie 15 km od Krakowa, jest z nim bardzo dobrze skomunikowana. Niższe niż w Krakowie ceny nieruchomości zachęcają do traktowania jej jako „sypialni” stolicy Małopolski. Wpływa to na ilość inwestycji w Wieliczce. Rozwija się tu głównie budownictwo mieszkalne. Chcąc na bieżąco śledzić wydarzenia z tutejszego rynku nieruchomości, warto odwiedzać portal Kompas Inwestycji.

 

Budynki wielorodzinne, ul. Zbożowa

Projektowanie zakończone

Przedszkole samorządowe na osiedlu Lekarka

Projektowanie zakończone

Budynki wielorodzinne, ul. Długa

Inwestycja wstrzymana

Budynki wielorodzinne, ul. Bogucicka

Projektowanie zakończone

Budynek usługowo-mieszkalny, ul. Asnyka

Projektowanie zakończone

Budynki wielorodzinne, ul. Świętej Barbary

Projektowanie

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce - rozbudowa

Wybór Generalnego Wykonawcy

Zamek Środkowy i Południowy Muzeum Żup Krakowskich - modernizacja

Wybór Generalnego Wykonawcy

Centrum opiekuńczo-mieszkalne w Wieliczce

Wizja

Zespół Szkół Specjalnych im. Brata Alojzego Kosiby - nowa siedziba

Wizja

Inwestycje Wieliczka - dynamicznie rozwijający się rynek nieruchomości

W ostatnich latach Wieliczka, traktowana jako przedmieścia Krakowa oraz miasto będące atrakcyjną bazą turystyczną, przeżywa istny boom budowlany. Wyraźna rozbudowa jej powierzchni jest szczególnie widoczna na obrzeżach miasta. Stale rozpoczynane są w Wieliczce inwestycje w obiekty mieszkalne i użytkowe o różnym standardzie, w tym apartamentowce. Przede wszystkim powstają jednak osiedla klasycznych bloków mieszkalnych oddawane do użytku zarówno w stanie deweloperskim, jak i wykończone pod klucz. Tak zaawansowany inwestycje otwierają w Wieliczce rynek pracy nie tylko dla deweloperów, architektów i firm budowlanych, ale także dla projektantów wnętrz. Dynamiczny rozwój rynku sprzyja za to rozwojowi produkcji i dystrybucji materiałów budowlanych w tej okolicy.

Wieliczka inwestycje - na sprzedaż i na wynajem

Zapotrzebowanie na nowe inwestycje w Wieliczce wynika z rosnącej liczby mieszkańców, ale też z ruchu turystycznego. Mieszkania są tu kupowane jako nieruchomości do zamieszkania lub pod wynajem krótkoterminowy. Stają się wtedy intratną inwestycją dla prywatnych nabywców. Z każdym rokiem zwiększa się także zainteresowanie domami jednorodzinnymi. Natomiast dodatnie saldo migracyjne stwarza w Wieliczce potrzebę inwestycji w zaplecze handlowe, edukacyjne, kulturalne. Chłonny rynek nieruchomości powinien budzić zainteresowanie nie tylko deweloperów, ale też architektów, firm budowlanych i innych specjalistów działających w tej branży.