Worker
Wróć do Pulsu Budownictwa
Tropikalny raj w ostatniej fazie budowy
28.08.2019

Tropikalny raj w ostatniej fazie budowy

Na budowie największego zadaszonego parku wodnego w Europie, który powstaje we Wręczy k. Mszczonowa, kończy się etap prac konstrukcyjnych. Suntago Wodny Świat, pierwsza część Park of Poland, zostanie otwarty w IV kwartale br. Dobiega końca budowa parku wodnego w pobliżu Warszawy i Łodzi. Suntago Wodny Świat obejmie m.in. 32 zjeżdżalnie wodne o łącznej długości 3,2 km, 18 basenów o łącznej powierzchni 3500 mkw., w tym zbiornik z falami o powierzchni 845 mkw. czy z tzw. dziką rzeką – 800 mkw., a także maszynę Surf-Air umożliwiającą surfowanie pod dachem i 10 saun. Na terenie obiektu zasadzono 740 plam przywiezionych z egzotycznych zakątków świata. Bazę noclegową tworzy Suntago Village, czyli 92 w pełni wyposażonych, nowoczesnych bungalowów ze strefą zabaw dla dzieci, strefą przeznaczona do wspólnego grillowania i centralnym budynkiem z recepcją. Do budowy Suntago Wodny Świat zużyto dotychczas 42927 msześć. betonu, 5 655884 kg stali i 10500 mkw. szyb. Dalsza budowa parku wodnego będzie obejmować sfinalizowanie prace wykończeniowych i instalacyjnych. Otwarcie planowane jest na IV kwartał 2019 roku. – Ponad 1000 pracowników budowy każdego dnia wkłada ogromny wysiłek w to, by największy zadaszony park wodny otworzył się dla gości pod koniec roku. Wiemy, jak bardzo wyczekiwany jest to obiekt, dlatego zakończenie prac konstrukcyjnych to dla nas bardzo ważny moment. Ostateczny termin otwarcia to nie tylko zakończenie prac instalacyjno-wykończeniowych, to również zgody i odbiory. Wierzymy w to, że wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem – mówi Peter Dudolenski, doradca zarządu. W kolejnym etapie Park of Poland powstaną dwa hotele, połączone tunelem z Suntago Wodny Świat. Pierwszy obiekt resortowy będzie posiadał strefę konferencyjną liczącą 3600 mkw. Na parterze znajdować się będzie sala balowa o powierzchni 1150 mkw. W drugim hotelu resortowy na najwyższym piętrze ma się pojawić unikatowy koncept gastronomiczny.
Zdjęcie Michał Oksiński
Autorem artykułu jest:Michał Oksiński
Na budowie największego zadaszonego parku wodnego w Europie, który powstaje we Wręczy k. Mszczonowa, kończy się etap prac konstrukcyjnych. Suntago Wodny Świat, pierwsza część Park of Poland, zostanie otwarty w IV kwartale br.
Park wodny Suntago Wodny Świat powstaje we Wręczy w okolicy podwarszawskiego Mszczonowa.
Dobiega końca budowa parku wodnego w pobliżu Warszawy i Łodzi. Suntago Wodny Świat obejmie m.in. 32 zjeżdżalnie wodne o łącznej długości 3,2 km, 18 basenów o łącznej powierzchni 3500 mkw., w tym zbiornik z falami o powierzchni 845 mkw. czy z tzw. dziką rzeką – 800 mkw., a także maszynę Surf-Air umożliwiającą surfowanie pod dachem i 10 saun. Na terenie obiektu zasadzono 740 plam przywiezionych z egzotycznych zakątków świata. Bazę noclegową tworzy Suntago Village, czyli 92 w pełni wyposażonych, nowoczesnych bungalowów ze strefą zabaw dla dzieci, strefą przeznaczona do wspólnego grillowania i centralnym budynkiem z recepcją.
Do budowy Suntago Wodny Świat zużyto dotychczas 42927 msześć. betonu, 5 655884 kg stali i 10500 mkw. szyb. Dalsza budowa parku wodnego będzie obejmować sfinalizowanie prace wykończeniowych i instalacyjnych. Otwarcie planowane jest na IV kwartał 2019 roku.
– Ponad 1000 pracowników budowy każdego dnia wkłada ogromny wysiłek w to, by największy zadaszony park wodny otworzył się dla gości pod koniec roku. Wiemy, jak bardzo wyczekiwany jest to obiekt, dlatego zakończenie prac konstrukcyjnych to dla nas bardzo ważny moment. Ostateczny termin otwarcia to nie tylko zakończenie prac instalacyjno-wykończeniowych, to również zgody i odbiory. Wierzymy w to, że wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem – mówi Peter Dudolenski, doradca zarządu.
W kolejnym etapie Park of Poland powstaną dwa hotele, połączone tunelem z Suntago Wodny Świat. Pierwszy obiekt resortowy będzie posiadał strefę konferencyjną liczącą 3600 mkw. Na parterze znajdować się będzie sala balowa o powierzchni 1150 mkw. W drugim hotelu resortowy na najwyższym piętrze ma się pojawić unikatowy koncept gastronomiczny.
Wróć do Pulsu Budownictwa
Udostępnij artykuł: