Worker
Wróć do Pulsu Budownictwa
Upper One pnie się w górę. 131-metrowy biurowiec wychodzi z ziemi
20.05.2025

Upper One pnie się w górę. 131-metrowy biurowiec wychodzi z ziemi

Rozpoczęła się budowa części nadziemnej warszawskiego kompleksu Upper One. 34-kondygnacyjny biurowiec oraz 17-piętrowy hotel, pierwszy w stolicy obiekt pod marką The Cloud One, powstaną równocześnie. Spółka deweloperska Strabag Real Estate realizuje kompleks Upper One od 2023 roku. Inwestycja powstaje na działce przy al. Jana Pawła II w Warszawie, w miejscu rozebranego obiektu Atrium International. Za projekt biurowca odpowiada polska pracownia Medusa Group, która – we współpracy z austriackim biurem MHM Architects – stworzyła również wizję architektoniczną hotelu. Generalnym wykonawcą projektu jest firma budowlana Strabag. Przez ostatnie 20 miesięcy prowadzono intensywne prace nad realizacją części podziemnej kompleksu. Tylko podczas wykonywania płyty fundamentowej oraz konstrukcji garażu zużyto ponad 11 200 msześć. betonu i 1500 t stali zbrojeniowej, zawierającej około 92% materiałów wtórnych. Zgodnie z harmonogramem właśnie rozpoczęła się kolejna faza – budowa nadziemia – która potrwa co najmniej 21 miesięcy. – Równolegle będziemy realizować 131-metrowy budynek biurowy oraz 55-metrowy hotel. Część nadziemna powstanie w tradycyjnej technologii. Wybrane elementy hotelu zostaną jednak wykonane w środowisku prefabrykacji – dotyczy to 362 łazienek, które – jako w pełni wyposażone moduły – trafią bezpośrednio z fabryki na plac budowy i będą gotowe do użytku zaraz po podłączeniu i odbiorach – wyjaśnia Łukasz Ciesielski, dyrektor zarządzający w spółce deweloperskiej Strabag Real Estate. Upper One będzie jednym z nielicznych biurowców w Polsce z trzema zewnętrznymi tarasami ulokowanymi na najwyższych piętrach – od 28 do 30 kondygnacji. Zaoferują one łącznie około 400 mkw. przestrzeni wypoczynkowej. W budynku zainstalowanych zostanie również osiem wind typu Double Deck, w tym pięć panoramicznych, co znacząco wpłynie na funkcjonalność i komfort jego użytkowania. W jednym szybie poruszać się będą dwie połączone kabiny – górna i dolna – umożliwiające jednoczesny transport pasażerów na różne piętra. Windy zostaną zintegrowane z inteligentnym systemem zarządzania, analizującym i prognozującym natężenie ruchu w różnych częściach biurowca. Już na etapie realizacji podziemia zastosowano również rozwiązania ograniczające zapotrzebowanie na energię z konwencjonalnych źródeł. Zaplecze budowy zasilają panele fotowoltaiczne. Na dachach kontenerów zainstalowano moduły PV o łącznej mocy 46,98 kWp, które pokrywają ponad 50% zapotrzebowania zaplecza na energię. Zakończenie prac i oddanie inwestycji do użytkowania zaplanowano na 2027 rok.
Zdjęcie Michał Oksiński
Autorem artykułu jest:Michał Oksiński
Rozpoczęła się budowa części nadziemnej warszawskiego kompleksu Upper One. 34-kondygnacyjny biurowiec oraz 17-piętrowy hotel, pierwszy w stolicy obiekt pod marką The Cloud One, powstaną równocześnie.
Spółka deweloperska Strabag Real Estate realizuje kompleks Upper One od 2023 roku. Inwestycja powstaje na działce przy al. Jana Pawła II w Warszawie, w miejscu rozebranego obiektu Atrium International. Za projekt biurowca odpowiada polska pracownia Medusa Group, która – we współpracy z austriackim biurem MHM Architects – stworzyła również wizję architektoniczną hotelu. Generalnym wykonawcą projektu jest firma budowlana Strabag.
Przez ostatnie 20 miesięcy prowadzono intensywne prace nad realizacją części podziemnej kompleksu. Tylko podczas wykonywania płyty fundamentowej oraz konstrukcji garażu zużyto ponad 11 200 msześć. betonu i 1500 t stali zbrojeniowej, zawierającej około 92% materiałów wtórnych. Zgodnie z harmonogramem właśnie rozpoczęła się kolejna faza – budowa nadziemia – która potrwa co najmniej 21 miesięcy.
– Równolegle będziemy realizować 131-metrowy budynek biurowy oraz 55-metrowy hotel. Część nadziemna powstanie w tradycyjnej technologii. Wybrane elementy hotelu zostaną jednak wykonane w środowisku prefabrykacji – dotyczy to 362 łazienek, które – jako w pełni wyposażone moduły – trafią bezpośrednio z fabryki na plac budowy i będą gotowe do użytku zaraz po podłączeniu i odbiorach – wyjaśnia Łukasz Ciesielski, dyrektor zarządzający w spółce deweloperskiej Strabag Real Estate.
Upsell background

Chcesz uzyskać pełen dostęp do informacji o inwestycjach i zleceniach z całej Polski?

Upper One będzie jednym z nielicznych biurowców w Polsce z trzema zewnętrznymi tarasami ulokowanymi na najwyższych piętrach – od 28 do 30 kondygnacji. Zaoferują one łącznie około 400 mkw. przestrzeni wypoczynkowej. W budynku zainstalowanych zostanie również osiem wind typu Double Deck, w tym pięć panoramicznych, co znacząco wpłynie na funkcjonalność i komfort jego użytkowania. W jednym szybie poruszać się będą dwie połączone kabiny – górna i dolna – umożliwiające jednoczesny transport pasażerów na różne piętra. Windy zostaną zintegrowane z inteligentnym systemem zarządzania, analizującym i prognozującym natężenie ruchu w różnych częściach biurowca.
Już na etapie realizacji podziemia zastosowano również rozwiązania ograniczające zapotrzebowanie na energię z konwencjonalnych źródeł. Zaplecze budowy zasilają panele fotowoltaiczne. Na dachach kontenerów zainstalowano moduły PV o łącznej mocy 46,98 kWp, które pokrywają ponad 50% zapotrzebowania zaplecza na energię. Zakończenie prac i oddanie inwestycji do użytkowania zaplanowano na 2027 rok.
Wróć do Pulsu Budownictwa
Udostępnij artykuł: