Worker
Wróć do Pulsu Budownictwa
BIM i BREEAM. Skanska rozwija projekt Mickiewicza
24.11.2017

BIM i BREEAM. Skanska rozwija projekt Mickiewicza

Skanska Residential Development Poland rozpoczęła drugi etap Osiedla Mickiewicza w Warszawie. To pierwszy w Polsce projekt mieszkaniowy poddany certyfikacji BREEAM. W drugim etapie powstanie 107 mieszkań. Projekt będzie realizowany w technologii BIM. Osiedle Mickiewicza obejmie łącznie 495 mieszkań, realizowanych w czterech fazach. Właśnie rusza drugi etap inwestycji, podczas którego powstaną dwa budynki - 107 mieszkań o powierzchni od 23 do ponad 117 mkw. Osiedle będzie również wyposażone w podziemny parking dwukondygnacyjny z 109 miejscami. Do dyspozycji mieszkańców zostaną udostępnione także stojaki na rowery i boksy dla jednośladów. Planowany termin oddania pierwszych lokali do użytku to trzeci kwartał 2019 r. Zgodnie z wizją minimalizmu w urbanistyce, pracownia HRA Architekci zaprojektowała budynki jako dwie bryły na rzucie prostokąta, stojące względem siebie pod kątem ostrym. Zadbano o wyważony dobór elementów dekoracyjnych, kolorystykę bieli i ciemnych akcentów oraz prostotę wizualną. Osiedle Mickiewicza to projekt w skandynawskim stylu. Będzie ubiegał się o certyfikację BREEAM. - Osiedle Mickiewicza to pierwsze osiedle mieszkaniowe w Polsce posiadające odznaczenie przyznawane wysokiej klasy budynkom, wyposażonym w rozwiązania przyjazne dla ludzi i środowiska. Drugi etap inwestycji zostanie także audytowany środowiskowo w BREEAM. Dodatkowo jeden z dwóch budynków, który zrealizujemy w ramach tego etapu powstanie zgodnie z normami certyfikacji „Obiektu bez barier”. To będzie drugi taki obiekt mieszkalny w Polsce, zaraz po Holm House – mówiBartosz Kalinowski,dyrektor zarządzający Skanska Residential Development Poland. Drugi etap Osiedla Mickiewicza będzie również pierwszą inwestycją mieszkaniową w Polsce, która już od etapu projektowania, poprzez budowę aż do momentu przekazania kluczy przyszłym mieszkańcom będzie w całości zarządzaną w technologii BIM 360. Zdigitalizowanie prac usprawni przepływ informacji między inwestorem, kontrahentami oraz klientami. Zaprojektowanie wirtualnego, trójwymiarowego budynku wyeliminuje potencjalne kolizje, minimalizując ryzyko np. opóźnienia prac. Aplikacja jest ważna dla przyszłych mieszkańców osiedla pod kątem szybkiego dostępu do dokumentacji budowy oraz sprawnego odbioru lokalu. BIM 360 pomoże deweloperowi w lepszym zarządzaniu pracą na budowie, kontrolowaniu norm bezpieczeństwa i czystości oraz jakości działań.
Zdjęcie Michał Oksiński
Autorem artykułu jest:Michał Oksiński
Skanska Residential Development Poland rozpoczęła drugi etap Osiedla Mickiewicza w Warszawie. To pierwszy w Polsce projekt mieszkaniowy poddany certyfikacji BREEAM. W drugim etapie powstanie 107 mieszkań. Projekt będzie realizowany w technologii BIM.
Osiedle Mickiewicza obejmie łącznie 495 mieszkań, realizowanych w czterech fazach. Właśnie rusza drugi etap inwestycji, podczas którego powstaną dwa budynki - 107 mieszkań o powierzchni od 23 do ponad 117 mkw. Osiedle będzie również wyposażone w podziemny parking dwukondygnacyjny z 109 miejscami. Do dyspozycji mieszkańców zostaną udostępnione także stojaki na rowery i boksy dla jednośladów. Planowany termin oddania pierwszych lokali do użytku to trzeci kwartał 2019 r.
Drufi etap Osiedla Mickiewicza ma być gotowy w III kwartale 2019 r.
Zgodnie z wizją minimalizmu w urbanistyce, pracownia HRA Architekci zaprojektowała budynki jako dwie bryły na rzucie prostokąta, stojące względem siebie pod kątem ostrym. Zadbano o wyważony dobór elementów dekoracyjnych, kolorystykę bieli i ciemnych akcentów oraz prostotę wizualną. Osiedle Mickiewicza to projekt w skandynawskim stylu. Będzie ubiegał się o certyfikację BREEAM.
- Osiedle Mickiewicza to pierwsze osiedle mieszkaniowe w Polsce posiadające odznaczenie przyznawane wysokiej klasy budynkom, wyposażonym w rozwiązania przyjazne dla ludzi i środowiska. Drugi etap inwestycji zostanie także audytowany środowiskowo w BREEAM. Dodatkowo jeden z dwóch budynków, który zrealizujemy w ramach tego etapu powstanie zgodnie z normami certyfikacji „Obiektu bez barier”. To będzie drugi taki obiekt mieszkalny w Polsce, zaraz po Holm House – mówiBartosz Kalinowski,dyrektor zarządzający Skanska Residential Development Poland.
Drugi etap Osiedla Mickiewicza będzie również pierwszą inwestycją mieszkaniową w Polsce, która już od etapu projektowania, poprzez budowę aż do momentu przekazania kluczy przyszłym mieszkańcom będzie w całości zarządzaną w technologii BIM 360. Zdigitalizowanie prac usprawni przepływ informacji między inwestorem, kontrahentami oraz klientami. Zaprojektowanie wirtualnego, trójwymiarowego budynku wyeliminuje potencjalne kolizje, minimalizując ryzyko np. opóźnienia prac. Aplikacja jest ważna dla przyszłych mieszkańców osiedla pod kątem szybkiego dostępu do dokumentacji budowy oraz sprawnego odbioru lokalu. BIM 360 pomoże deweloperowi w lepszym zarządzaniu pracą na budowie, kontrolowaniu norm bezpieczeństwa i czystości oraz jakości działań.
Wróć do Pulsu Budownictwa
Udostępnij artykuł: