Data dodania: 10/05/2024

W najbliższych tygodniach EPP rozpocznie budowę nowej części parku handlowego przy Galerii Twierdza Kłodzko. Do dwukondygnacyjnego budynku o powierzchni blisko 4200 mkw. wprowadzą się: retailer, drogeria oraz Reserved. EPP rozbuduje park handlowy przy obwodnicy Kłodzka


Nowy obiekt powstanie na części parkingu należącego do funkcjonującego już retail parku. Rozbudowa rozpocznie się w jeszcze w maju br. i zakończy w 2025 roku. – Stale analizujemy potencjał handlowy nieruchomości z naszego portfela. Szukamy możliwości m.in. w zakresie rozbudowy czy modernizacji istniejących obiektów, by odpowiadać na zmieniające się potrzeby zarówno najemców, jak i konsumentów. Aktualnie powiększamy Galerię Twierdza Kłodzko, dodając dwukondygnacyjny budynek do istniejącego już parku handlowego, w którym pojawi się trzech najemców. Realizacja inwestycji znacząco poszerzy strefę oddziaływania całego obiektu i wzmocni jego konkurencyjność. Mamy już doświadczenie w tego typu działaniach i wiemy, że dobrze się sprawdzają – w 2022 roku uzupełniliśmy ofertę Galerii Twierdza Zamość o element retail parku – komentuje Marek Gładki, Leasing and Asset Management Director w EPP. 


 Pełen dostęp do informacji o inwestycjach, nowe zlecenia w budownictwie. Wypróbuj bez zobowiązań >>  

W nowym budynku o powierzchni blisko 4200 mkw. znajdzie się pokój rodzinny, nowoczesny węzeł sanitarny oraz winda. Ofertę nowo powstałego obiektu uzupełni relokowany Reserved, do grona najemców parku handlowego dołączy również drogeria dm.


– Chcemy stale rozbudowywać ofertę Galerii Twierdza Kłodzko. Dzięki dodatkowej, blisko 4200 mkw. nowej powierzchni komercyjnej, propozycje centrum i parku handlowego wzajemnie się uzupełnią, istotnie wzmacniając pozycję obiektu na handlowej mapie regionu. Przy tej realizacji nawiązaliśmy współpracę ze znanymi, jakościowymi i oczekiwanymi przez klientów najemcami. Debiutujący w Kotlinie Kłodzkiej międzynarodowy retailer, który zajmie całe pierwsze piętro w nowym budynku oraz zlokalizowane na poziomie 0 drogeria dm i powiększony Reserved przywitają klientów w drugim kwartale 2025 roku – dodał Tomasz Nowakowski, Asset Manager w EPP. 


Galeria Twierdza Kłodzko to kompleks o powierzchni handlowej wynoszącej około 23 000 mkw., składa się z dwóch obiektów – centrum handlowego z hipermarketem Carrefour i strefą restauracyjną oraz parku handlowego. Działa w nim ponad 60 sklepów. Przy obiekcie  znajduje się około 1200 miejsc parkingowych. Centrum uzyskało certyfikat „Obiekt bez barier”, przyznawany przez Fundację Integracja.