Wróć do Pulsu Budownictwa
Warszawskie inwestycje: Rozpoczęła się przebudowa Trasy Armii Krajowej
21.10.2013

Warszawskie inwestycje: Rozpoczęła się przebudowa Trasy Armii Krajowej

Zdjęcie Michał Oksiński
Autorem artykułu jest:Michał Oksiński
W piątek, 18 października wieczorem, rozpoczęła się przebudowa Trasy Armii Krajowej wraz mostem gen. S. Grota-Roweckiego. Inwestycja będzie gotowa za dwa lata, a w ramach modernizacji powstanie droga ekspresowa.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad kontynuuje przebudowę do parametrów drogi ekspresowej S8 trasy od ul. Powązkowskiej do Marek (ul. Piłsudskiego). Gotowa i udostępniona do ruchu jest Trasa Toruńska od Marek do ul. Modlińskiej, teraz nadszedł czas na przebudowę drugiego odcinka – od ul. Modlińskiej do Powązkowskiej. Najważniejsze prace to poszerzenie jezdni głównych, połączenie istniejących i projektowanych węzłów na Trasie AK w zespoły węzłów: Powązkowska – Broniewskiego – Marymoncka i Wisłostrada – Modlińska, budowa i przebudowa jezdni zbiorczo-rozprowadzających, budowa ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych.
Do rozebrania i zbudowania od nowa są 33 obiekty. Remontowanych i przebudowywanych będzie 27 obiektów, w tym most gen. S. Grota–Roweckiego, który zostanie poszerzony o ok. 10 m i będzie miał po pięć pasów ruchu w każdym kierunku. Remont potrwa do października 2015 r.
Wróć do Pulsu Budownictwa
Udostępnij artykuł: