Worker
Wróć do Pulsu Budownictwa
W Sopocie powstanie Europejskie Centrum Rodziny
12.04.2018

W Sopocie powstanie Europejskie Centrum Rodziny

Invicta Nieruchomości wybuduje wSopocie kompleksowe centrum medyczne z zapleczem diagnostycznym, klinicznym i laboratoryjnym. Po wieloetapowym procesie przygotowawczym, inwestor właśnie uzyskał pozwolenie na budowę i przygotowuje się do wyboru generalnego wykonawcy. ** ** W nowoczesnych budynkach poza przychodnią i częścią szpitalną powstanie również centrum badawczo-rozwojowe oraz ośrodek szkoleniowy dla lekarzy, położnych i pielęgniarek. - Naszym celem jest stworzenie wyjątkowego miejsca, w którym pacjenci z Polski i zza granicy będą mieli dostęp do holistycznej, profesjonalnej opieki. Od początku szczególnie koncentrujemy się na zagadnieniach związanych z płodnością i zdrowiem kobiet i mężczyzn – mówi Dorota Białobrzeska-Łukaszuk, prezes Invicta. W pierwszej kolejności powstaną budynki, w których większość powierzchni zajmą Medyczne Laboratoria Diagnostyczne oraz centrum badawczo-rozwojowe. W kolejnych latach systematycznie do użytku oddawane będą następne obiekty. Autorem projektu całego zespołu jest biuro architektoniczne FAAB Architektura. Architektura budynków jest inspirowana fotografiami francuskiego artysty Pierre Carreau. Bryła i elewacje budynku B1 są zgodne z założeniem przyjętym dla całości zespołu ECR. Na poziomie wrażeniowym, budynek ma kojarzyć się z falą morską uderzającą o piaszczysty brzeg. Podstawowym elementem budującym to wrażenie jest linia konturu budynku. Rozpoczyna ona swój bieg od strony frontowej, przeginając się krzywizną na dach. Następnie spływa w dół, by w końcu zespolić budynek z otoczeniem. Granica pomiędzy budynkiem a otoczeniem, zostaje zatarta za pomocą ściany pokrytej zielenią. Ściana ta, będąca fragmentem elewacji budynku, wnika w roślinność, projektowanego wewnątrz zespołu ECR, Ogrodu Nadmorskiego. Elewacja południowa i północna budynku B1 będzie wykończona za pomocą perforowanych paneli. W projekcie zastosowano rośliny charakterystyczne dla zespołów zbiorowisk nadmorskich, przede wszystkim tzw. nadmorskiego boru bażynowego, występującego naturalnie na polskim wybrzeżu Bałtyku, a także sosny. Przestrzenie pomiędzy drzewami wypełni m.in. wrzosiec kwitnący wiosną, borówka brusznica oraz wierzba piaskowa, która ze względu na zawartość salicylanów posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Na terenie Ogrodu Nadmorskiego, w części nazwanej Zieleńcem Harmonii, znajdzie się wiele roślin pachnących. Przy budynku B4 przewidziano realizację niewielkiego zbiornika wodnego, a pomiędzy budynkiem B4 i B5, współczesnej interpretacji tężni solankowej.
Zdjęcie Michał Oksiński
Autorem artykułu jest:Michał Oksiński
Invicta Nieruchomości wybuduje wSopocie kompleksowe centrum medyczne z zapleczem diagnostycznym, klinicznym i laboratoryjnym. Po wieloetapowym procesie przygotowawczym, inwestor właśnie uzyskał pozwolenie na budowę i przygotowuje się do wyboru generalnego wykonawcy.
**Europejskie Centrum Rodziny powstanie w Sopocie
**
W nowoczesnych budynkach poza przychodnią i częścią szpitalną powstanie również centrum badawczo-rozwojowe oraz ośrodek szkoleniowy dla lekarzy, położnych i pielęgniarek. - Naszym celem jest stworzenie wyjątkowego miejsca, w którym pacjenci z Polski i zza granicy będą mieli dostęp do holistycznej, profesjonalnej opieki. Od początku szczególnie koncentrujemy się na zagadnieniach związanych z płodnością i zdrowiem kobiet i mężczyzn – mówi Dorota Białobrzeska-Łukaszuk, prezes Invicta.
W pierwszej kolejności powstaną budynki, w których większość powierzchni zajmą Medyczne Laboratoria Diagnostyczne oraz centrum badawczo-rozwojowe. W kolejnych latach systematycznie do użytku oddawane będą następne obiekty. Autorem projektu całego zespołu jest biuro architektoniczne FAAB Architektura.
Architektura budynków jest inspirowana fotografiami francuskiego artysty Pierre Carreau. Bryła i elewacje budynku B1 są zgodne z założeniem przyjętym dla całości zespołu ECR. Na poziomie wrażeniowym, budynek ma kojarzyć się z falą morską uderzającą o piaszczysty brzeg. Podstawowym elementem budującym to wrażenie jest linia konturu budynku. Rozpoczyna ona swój bieg od strony frontowej, przeginając się krzywizną na dach. Następnie spływa w dół, by w końcu zespolić budynek z otoczeniem. Granica pomiędzy budynkiem a otoczeniem, zostaje zatarta za pomocą ściany pokrytej zielenią. Ściana ta, będąca fragmentem elewacji budynku, wnika w roślinność, projektowanego wewnątrz zespołu ECR, Ogrodu Nadmorskiego. Elewacja południowa i północna budynku B1 będzie wykończona za pomocą perforowanych paneli.
W projekcie zastosowano rośliny charakterystyczne dla zespołów zbiorowisk nadmorskich, przede wszystkim tzw. nadmorskiego boru bażynowego, występującego naturalnie na polskim wybrzeżu Bałtyku, a także sosny. Przestrzenie pomiędzy drzewami wypełni m.in. wrzosiec kwitnący wiosną, borówka brusznica oraz wierzba piaskowa, która ze względu na zawartość salicylanów posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Na terenie Ogrodu Nadmorskiego, w części nazwanej Zieleńcem Harmonii, znajdzie się wiele roślin pachnących. Przy budynku B4 przewidziano realizację niewielkiego zbiornika wodnego, a pomiędzy budynkiem B4 i B5, współczesnej interpretacji tężni solankowej.
Wróć do Pulsu Budownictwa
Udostępnij artykuł: