Worker
Wróć do Pulsu Budownictwa
Soho 12 – kolejne mieszkania od Yareal
22.02.2024

Soho 12 – kolejne mieszkania od Yareal

W najbliższych miesiącach Yareal rozpocznie budowę 180 mieszkań w kolejnym budynku powstającym w ramach projektu Soho by Yareal na warszawskim Kamionku. Budynek Soho 12 domknie pierzeję od ulicy Żupniczej i architektonicznie nawiązywać będzie do sąsiedniej zabudowy. Budynek Soho 12 będzie ostatnim z budynków uzupełniających nową, wielkomiejską pierzeję w północnej części kompleksu przy ulicy Żupniczej. Powstanie pomiędzy budynkami Soho 10 a Soho 14. Od strony ulicy elewacja będzie wykonana z białego tynku z namalowanym na niej charakterystycznym dekorem, natomiast od strony parku linearnego zaprojektowano wykończenie ceglanymi płytkami. Elewacja na parterze powstanie z użyciem cortenu, który był już wykorzystany przy budowie sąsiednich budynków, dającemu efekt stali pokrytej charakterystyczną patyną w kolorze rdzy. – To, co szczególnie wyróżnia Soho 12 to ciekawa, zróżnicowana elewacja spójna z koncepcją całego Soho by Yareal oraz bogata oferta mieszkań – od jedno- do pięciopokojowych penthouse’ów, o powierzchni od 30 mkw. do 130 mkw. Budynek będzie miał od sześciu do ośmiu pięter, a dzięki jego zróżnicowanej wysokości wiele mieszkań będzie dysponowało atrakcyjnymi tarasami. Podobnie jak sąsiadujące budynki, Soho 12 będzie kaskadowo schodził w stronę parku tworząc wewnętrzne zielone dziedzińce. Wysokiej jakości wykończenie terenów wspólnych i otwartego niedawno parku linearnego już teraz dopełnia urbanistykę projektu, jego urozmaiconą architekturę i wielofunkcyjny charakter Soho by Yareal” – wyjaśnia Jacek Zengteler, prezes Yareal. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na wiosnę br. Wejście do budynku Soho 12 będzie prowadziło przez lobby, a wjazd do garażu podziemnego zaprojektowano od strony uliczki biegnącej równolegle do ulicy Żupniczej. Na parterze przewidziano 5 lokali usługowych. Soho by Yareal stworzy docelowo otwarty, wielofunkcyjny kompleks, którego zieloną osią jest 300-metrowy park linearny oddany do użytku w grudniu 2023 roku, rozciągający się wzdłuż całej inwestycji. Na ogólnodostępnych terenach zielonych powstała kompozycja blisko 17 tysięcy roślin i ponad 100 drzew, a także skwerów, wzniesień, ławek. Do dyspozycji mieszkańców oddano pod koniec ubiegłego roku m.in. ogród społeczny i plac zabaw dla dzieci. Wszystkie tereny zielone są automatycznie nawadniane deszczówką gromadzoną w podziemnych zbiornikach przez system retencji. 5-hektarowy kompleks docelowo stanie się miejscem zamieszkania około 900 rodzin. Zrównoważony projekt urbanistyczny kompleksu Soho by Yareal otrzymał zielony certyfikat BREEAM Communities.
Zdjęcie Michał Oksiński
Autorem artykułu jest:Michał Oksiński
W najbliższych miesiącach Yareal rozpocznie budowę 180 mieszkań w kolejnym budynku powstającym w ramach projektu Soho by Yareal na warszawskim Kamionku. Budynek Soho 12 domknie pierzeję od ulicy Żupniczej i architektonicznie nawiązywać będzie do sąsiedniej zabudowy.
Yareal rusza ze sprzedażą 180 mieszkań w kolejnym budynku projektu Soho by Yareal przy ul. Żupniczej w Warszawie.
Budynek Soho 12 będzie ostatnim z budynków uzupełniających nową, wielkomiejską pierzeję w północnej części kompleksu przy ulicy Żupniczej. Powstanie pomiędzy budynkami Soho 10 a Soho 14. Od strony ulicy elewacja będzie wykonana z białego tynku z namalowanym na niej charakterystycznym dekorem, natomiast od strony parku linearnego zaprojektowano wykończenie ceglanymi płytkami. Elewacja na parterze powstanie z użyciem cortenu, który był już wykorzystany przy budowie sąsiednich budynków, dającemu efekt stali pokrytej charakterystyczną patyną w kolorze rdzy.
Upsell background

Chcesz uzyskać pełen dostęp do informacji o inwestycjach i zleceniach z całej Polski?

– To, co szczególnie wyróżnia Soho 12 to ciekawa, zróżnicowana elewacja spójna z koncepcją całego Soho by Yareal oraz bogata oferta mieszkań – od jedno- do pięciopokojowych penthouse’ów, o powierzchni od 30 mkw. do 130 mkw. Budynek będzie miał od sześciu do ośmiu pięter, a dzięki jego zróżnicowanej wysokości wiele mieszkań będzie dysponowało atrakcyjnymi tarasami. Podobnie jak sąsiadujące budynki, Soho 12 będzie kaskadowo schodził w stronę parku tworząc wewnętrzne zielone dziedzińce. Wysokiej jakości wykończenie terenów wspólnych i otwartego niedawno parku linearnego już teraz dopełnia urbanistykę projektu, jego urozmaiconą architekturę i wielofunkcyjny charakter Soho by Yareal” – wyjaśnia Jacek Zengteler, prezes Yareal.
Rozpoczęcie budowy zaplanowano na wiosnę br. Wejście do budynku Soho 12 będzie prowadziło przez lobby, a wjazd do garażu podziemnego zaprojektowano od strony uliczki biegnącej równolegle do ulicy Żupniczej. Na parterze przewidziano 5 lokali usługowych.
Soho by Yareal stworzy docelowo otwarty, wielofunkcyjny kompleks, którego zieloną osią jest 300-metrowy park linearny oddany do użytku w grudniu 2023 roku, rozciągający się wzdłuż całej inwestycji. Na ogólnodostępnych terenach zielonych powstała kompozycja blisko 17 tysięcy roślin i ponad 100 drzew, a także skwerów, wzniesień, ławek. Do dyspozycji mieszkańców oddano pod koniec ubiegłego roku m.in. ogród społeczny i plac zabaw dla dzieci. Wszystkie tereny zielone są automatycznie nawadniane deszczówką gromadzoną w podziemnych zbiornikach przez system retencji.
5-hektarowy kompleks docelowo stanie się miejscem zamieszkania około 900 rodzin. Zrównoważony projekt urbanistyczny kompleksu Soho by Yareal otrzymał zielony certyfikat BREEAM Communities.
Wróć do Pulsu Budownictwa
Udostępnij artykuł: