Data dodania: 21/09/2023

Partners Group oraz Peakside Capital Advisors sfinalizowały zakup 5 ha gruntu na Okęciu, przy ulicy Kinetycznej w Warszawie. W sąsiedztwie Lotniska Chopina powstanie inwestycja magazynowa przeznaczona pod miejską logistykę ostatniej mili.

Partners Group oraz Peakside Capital Advisors kupiły działkę przy ulicy Kinetycznej, znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie Lotniska Chopina w Warszawie. Na gruncie o powierzchni ok. 5 ha planowana jest realizacja projektu City Point Okęcie - zrównoważonego projektu logistyki miejskiej o powierzchni 11 000 mkw. Od północnej strony magazyny sąsiadować będą z płytą lotniska.


Inwestycja magazynowa City Point Okęcie powstanie w sąsiedztwie warszawskiego lotniska.

– Cieszymy się, że możemy kontynuować rozwój naszego wspólnego przedsięwzięcia z Peakside, skoncentrowanego na lokalizacjach ostatniej mili w Polsce, które rozpoczęliśmy wraz z przebudową City Point Targówek. Jesteśmy selektywni i skupiamy się na wyjątkowych lokalizacjach odpowiednich dla rozwoju logistyki miejskiej w Warszawie i innych czołowych miastach w Polsce. Współpraca w ramach JV odzwierciedla ukierunkowanie Partners Group na sektory logistyki ostatniej mili i magazynów big box w całej Europie – komentuje Lucas Krupp, Członek Zarządu, z działu Private Real Estate, Partners Group.Pełen dostęp do informacji o inwestycjach, nowe zlecenia w budownictwie. Wypróbuj bez zobowiązań >>

– Po udanym zeszłorocznym zakupie portfela logistycznego o powierzchni 150 tys. mkw. z flagowym projektem City Point Targówek, wspólnie z Partners Group zdecydowaliśmy się kontynuować i rozszerzyć naszą współpracę. Planujemy realizować projekty w najlepszych lokalizacjach miejskich w głównych polskich aglomeracjach, które będą naturalnym uzupełnieniem istniejącego portfolio logistycznego. Najlepsze lokalizacje i koncentracja na zrównoważonych rozwiązaniach są dla nas kluczowymi czynnikami w realizacji ambitnych projektów o wysokich zwrotach i wartości inwestycyjnej – dodaje Roman Skowroński, Managing Director Peakside Capital Advisors w Polsce.


City Point Okęcie jest czwartym na polskim rynku aktywem w portfelu spółki joint venture, po  City Point Targówek, Logistics Point Raszyn oraz Logistics Point Piaseczno. Gruntowna przebudowa City Point Targówek rozpoczęła się na początku tego roku wraz z trwającą budową magazynu cross-dock’owego, który został wynajęty firmie DPD Polska, a jego ukończenie planowane jest na IV kwartał 2023 roku.