Data dodania: 16/06/2023

Deweloper nieruchomości przemysłowych ruszył z budową Panattoni Park Poznań East II o powierzchni ok. 35 000 mkw. Realizację sfinansuje Bank Santander, przeznaczając kwotę 18 mln euro. 


Wielkopolska osiągnęła na koniec 2022 roku 3,5 mln mkw. powierzchni przemysłowych, z czego ponad 40 proc. zrealizowało Panattoni. Deweloper nie zwalnia tempa - na realizację Panattoni Park Poznań East II w Robakowie pozyskał ponad 80 mln zł od Santander Bank. W ramach budowanego obiektu o powierzchni ok. 35 000 mkw. powierzchnię już wynajęła firma transportowa Geodis, która rozpocznie operacje w październiku br.

Budowę Panattoni Park Poznań East II w podpoznańskim Robakowie sfinansuje Bank Santander.

– Doskonałe położenie Poznania, w połowie drogi między dwoma kluczowymi ośrodkami gospodarczymi Europy – Warszawą i Berlinem – sprawia, że chcą się tu lokować dziesiątki branż, na czele z e-commerce’em czy logistyką. Ogromny potencjał dla biznesu, ale też wciąż bardzo duża przestrzeń do dalszego rozwoju regionu, przyciągają uwagę instytucji finansowych, które chcą inwestować w regionie. Dziękujemy bankowi Santander za zaufanie i kolejną owocną współpracę. Zainteresowanie nowym parkiem już pokazuje, że warto partycypować w jego rozwoju – mówi Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer w Panattoni.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

Panattoni Park East II uzyska certyfikat środowiskowy BREEAM na poziomie „excellent”. Inwestycja wyposażona będzie w liczne rozwiązania z zakresu ekologii, bioróżnorodności czy wellbeingu. Obiekt położony jest w pobliżu autostrady A2, a niedaleko inwestycji autostrada przecina się z drogą ekspresową S11.