Data dodania: 17/03/2022

Immofinanz zaprezentował swoją nową markę mieszkaniową On Top Living. Spółka, działająca do tej pory w sektorze handlowym i biurowym, zamierza zbudować do 12 tys. mieszkań. Inwestycje będą realizowane z wykorzystaniem konstrukcji modułowych i wyposażone w wiele proekologicznych rozwiązań.

W ramach marki On Top Living spółka Immofinanz planuje zbudować nawet 12 tys. mieszkań.

Koncepcja „On Top Living” zakłada przebudowę parterowych parków handlowych Stop Shop i stworzenie nad nimi tanich i przyjaznych dla środowiska przestrzeni mieszkalnych. – Nasi przyszli najemcy skorzystają z elastycznych koncepcji przestrzennych, komfortowego klimatu mieszkania, najwyższej efektywności energetycznej, alternatywnych koncepcja mobilnych – a wszystko to w przystępnych cenach i w bezpośredniej bliskości lokalnych dostawców oraz zaplecza rekreacyjnego. W ten sposób zaspokoimy potrzeby mieszkaniowe wielu osób i jednocześnie przyczynimy się znacznie dla walki ze zmianami klimatycznymi, zagęszczaniem gruntów i rosnącymi kosztami mieszkaniowymi – wyjaśnia Dietmar Reindl, członek zarządu Immofinanz.

Smart living, zrównoważony rozwój

Marka „On Top Living” wpisuje się w koncepcję smart living poprzez liczne wspólne przestrzenie, takie jak świetlice, place zabaw czy ogrody na dachu Dzięki modułowej konstrukcji drewnianej przyszli najemcy będą mieli do wyboru szeroką gamę konceptów mieszkaniowych, jak np. mini lofty czy apartamenty rodzinne. Inwestor zaplanował również rozwiązania neutralne dla klimatu: realizowaną na dużą skalę fotowoltaikę, odzysk ciepła i wykorzystanie energii geotermalnej. Najemcy będą mieli również dostęp do e-ładowarek i e-rowerów. Zielone dachy i fasady uzupełniają zrównoważony koncept, działając jednocześnie jako naturalny system klimatyzacji. Drewno użyte do modułowych konstrukcji ma pochodzić wyłącznie z certyfikowanego, zrównoważonego leśnictwa. Z kolei prefabrykowane moduły skracają czas budowy, a tym samym ekspozycję na hałas i emisje.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>


– W sumie zainwestujemy około 1 miliard euro na rozbudowę „On Top Living” w ciągu najbliższych pięciu do siedmiu lat w naszych krajach, tym samym dodając do portfela nowe źródła przychodów. Ze względu na ogromny wzrost popytu ze strony banków i inwestorów na zrównoważone inwestycje, nowy projekt zapewni nam szybką ekspansję i wzmocni pozycję konkurencyjną Immofinanz - komentuje Stefan Schönauer, członek zarządu Immofinanz.

Do 12 tys. mieszkańImmofinanz zamierza wykorzystać do budowy apartamentowców istniejące lokalizacje parków handlowych Stop Shop - na terenie dziesięciu europejskich krajów posiada ich ok. 100. Spółka planuje rozbudowę tego portfela do około 140 lokalizacji w najbliższych latach. – Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami planujemy przebudować około. 50% naszych lokalizacji, chcąc w ten sposób stworzyć około 12 tys. nowych mieszkań. Projekt pilotażowy w Wiedniu zakończył etap planowania, a kolejny projekt pilotażowy jest przeznaczony dla serbskiego miasta Borca – podsumował Dietmar Reindl.