Data dodania: 08/10/2021

Auto Partner - dystrybutor i importer części zamiennych do samochodów dołączy do najemców MLP Poznań West. Dla firmy powstanie hala o zwiększonej wysokości 11,5 m. Obiekt będzie spełniał wymagania certyfikacji BREEAM.

MLP Poznań West z nowym najemcą, dla którego powstanie 14 500 mkw.


Spółka Auto Partner podpisała kolejną umowę z MLP Group. Deweloper wybuduje dla dystrybutora części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i motocykli ok. 14 500 mkw., z tego na cele magazynowe przeznaczonych będzie ok. 13 600 mkw., a kolejne 880 mkw. to budynek biurowo-socjalny. Umowa została zawarta na okres 15 lat z opcją przedłużenia o kolejne 10 lat. Przekazanie gotowego obiektu najemcy zaplanowane jest na początek trzeciego kwartału 2022 r.Wysokość hali zostanie zwiększona do 11,5 m w świetle, w efekcie wzrosną możliwości składowania. Dodatkowo cała inwestycja zostanie zaprojektowana w układzie cross dockowym, a w części biurowej zostaną zastosowane przeszklenia, które zwiększą dostęp światła dziennego. Obiekt będzie spełniał wymagania certyfikacji BREEAM, będzie wyposażony m.in. w nowoczesne doki rozładunkowe, szerokie place manewrowe i parkingi. Hala zostanie wyposażona w oświetlenie LED-owe, Interact firmy Signify, które pozwala na dostosowanie sposobu funkcjonowania lamp do charakteru pracy danego najemcy. Oświetlenie posiada czujniki ruchu, samo kompensuje natężenie światła dziennego, może być też sterowane automatyczne.

Nadrzędnym celem dewelopera jest aktywne dążenie do zmniejszenia emisyjności CO2 do atmosfery. Spółka właśnie zakontraktowała dostawy 100% energii ze źródeł odnawialnych na lata 2023-24. Montaż elektrowni fotowoltaicznych w parkach logistycznych MLP Group sprawia, że deweloper poza przejściem w pełni na „zieloną energię” od PGE, będzie ją sam dostarczał do sieci. W efekcie spółka zwiększy skalę redukcji śladu węglowego.

– Zawsze podchodzimy elastycznie do indywidualnych potrzeb naszych partnerów biznesowych, a przy tym projekcie wybudujemy dla spółki Auto Partner magazyn o zwiększonej wysokości do 11,5 m. Niedawno projekt MLP Poznań West został powiększony o dodatkowe tereny i przy obecnym zainteresowaniu ze strony inwestorów z Polski, jak i zagranicy jestem przekonana, że szybko skomercjalizujemy w całości nasz park. Aktualnie rynek poznański uznawany jest za jeden z najatrakcyjniejszych regionów inwestycyjnych w Polsce – komentuje Agnieszka Góźdź, dyrektor sprzedaży w MLP Group.

Centrum dystrybucyjne MLP Poznań West to kompleks zlokalizowany po zachodniej stronie Poznania, docelowo dostarczy ok. 150 tys. mkw. najnowocześniejszej przestrzeni magazynowo-biurowej.