Po rozwiązaniu umowy z poprzednim wykonawcą, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie podpisała umowę na kontynuację budowy Innowacyjnego Centrum Nauk Żywieniowych. Prace poprowadzi Erbud, wartość kontraktu to 115,4 mln zł brutto.
Obiekt laboratoryjno–dydaktyczny SGGW powstanie na terenie kampusu uczelni przy ul. Nowoursynowskiej 159 w Warszawie. Projekt Innowacyjnego Centrum Nauk Żywieniowych przygotowało biuro projektowe BBC Best Building Consultans, które zaproponowało m.in. zielone tarasy oraz panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne.
Obiekt dla Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW będzie posiadać 5 kondygnacji, w tym jedną podziemną i cztery nadziemne. Dwuczęściowy gmach połączy łącznik, a powierzchnia użytkowa gotowego budynku wyniesie około 16 500 mkw. W kompleksie przewidziano laboratoria, sale dydaktyczne, sale wystawienniczo-konferencyjne oraz pomieszczenia pracownicze i techniczne.
Pełen dostęp do informacji o inwestycjach, nowe zlecenia w budownictwie. Wypróbuj bez zobowiązań >>
Spółka Erbud za kompleksową realizację obiektu dydaktycznego SGGW, z zapleczem technicznym, infrastrukturą towarzyszącą, przyłączami, ciągami komunikacyjnymi i zagospodarowaniem terenu, otrzyma 115,4 mln brutto. Na oddanie budynku do użytku wykonawca ma 18 miesięcy.
– To zlecenie jest dla nas niezwykle cenne, bo jako firma odpowiedzialna społecznie, chcemy realizować projekty ważne dla obywateli, w tym również uczestniczyć w rozwoju polskiej nauki. Koncepcja Centrum jest bardzo ambitna, innowacyjna i przede wszystkim funkcjonalna. Z pewnością pozwoli studentom na komfortową naukę na najwyższym europejskim poziomie – mówi Dariusz Grzeszczak, prezes Grupy Erbud. – Prace powinny pójść bardzo sprawnie mimo relatywnie krótkiego czasu na ich zakończenie. Przyda się nam tutaj na pewno duże doświadczenie w budowie tego typu obiektów – dodaje.
Erbud ma na swoim koncie realizację kilkudziesięciu placówek dydaktycznych. Zbudował m.in. Centrum Badawczo-Wdrożeniowe i Dydaktyczne Innowacyjnych Technologii w Ogrodnictwie w Lublinie, budynek laboratoryjno-badawczy Brain dla Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, salę koncertową dla Akademii Muzycznej w Łodzi. Obecnie modernizuje rektorat Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz jest na finiszu budowy Centrum Przestrzeni Innowacyjnej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.