Data dodania: 27/03/2024

Po rozwiązaniu umowy z poprzednim wykonawcą, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie podpisała umowę na kontynuację budowy Innowacyjnego Centrum Nauk Żywieniowych. Prace poprowadzi Erbud, wartość kontraktu to 115,4 mln zł brutto.

Nowym wykonawcą Innowacyjnego Centrum Nauk Żywieniowych SGGW w Warszawie został Erbud.

Obiekt laboratoryjno–dydaktyczny SGGW powstanie na terenie kampusu uczelni przy ul. Nowoursynowskiej 159 w Warszawie. Projekt Innowacyjnego Centrum Nauk Żywieniowych przygotowało biuro projektowe BBC Best Building Consultans, które zaproponowało m.in. zielone tarasy oraz panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne.

Obiekt dla Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW będzie posiadać 5 kondygnacji, w tym jedną podziemną i cztery nadziemne. Dwuczęściowy gmach połączy łącznik, a powierzchnia użytkowa gotowego budynku wyniesie około 16 500 mkw. W kompleksie przewidziano laboratoria, sale dydaktyczne, sale wystawienniczo-konferencyjne oraz pomieszczenia pracownicze i techniczne.

 Pełen dostęp do informacji o inwestycjach, nowe zlecenia w budownictwie. Wypróbuj bez zobowiązań >>  

Spółka Erbud za kompleksową realizację obiektu dydaktycznego SGGW, z zapleczem technicznym, infrastrukturą towarzyszącą, przyłączami, ciągami komunikacyjnymi i zagospodarowaniem terenu, otrzyma 115,4 mln brutto. Na oddanie budynku do użytku wykonawca ma 18 miesięcy.

Projekt Innowacyjnego Centrum Nauk Żywieniowych przygotowało biuro projektowe BBC Best Building Consultans.

– To zlecenie jest dla nas niezwykle cenne, bo jako firma odpowiedzialna społecznie, chcemy realizować projekty ważne dla obywateli, w tym również uczestniczyć w rozwoju polskiej nauki. Koncepcja Centrum jest bardzo ambitna, innowacyjna i przede wszystkim funkcjonalna. Z pewnością pozwoli studentom na komfortową naukę na najwyższym europejskim poziomie – mówi Dariusz Grzeszczak, prezes Grupy Erbud. – Prace powinny pójść bardzo sprawnie mimo relatywnie krótkiego czasu na ich zakończenie. Przyda się nam tutaj na pewno duże doświadczenie w budowie tego typu obiektów – dodaje.


Erbud ma na swoim koncie realizację kilkudziesięciu placówek dydaktycznych. Zbudował m.in. Centrum Badawczo-Wdrożeniowe i Dydaktyczne Innowacyjnych Technologii w Ogrodnictwie w Lublinie, budynek laboratoryjno-badawczy Brain dla Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, salę koncertową dla Akademii Muzycznej w Łodzi. Obecnie modernizuje rektorat Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz jest na finiszu budowy Centrum Przestrzeni Innowacyjnej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.