Data dodania: 03/11/2010

Zarząd SGI Baltis oraz Prezydent Miasta Szczecin dokonali uroczystego wmurowanie aktu erekcyjnego - dokumentu inicjującego budowę - pod nowopowstający biurowiec na Łasztowni. Planowane zakończenie prac przewidziane jest na III kwartał 2012 r., a szacowana wartość inwestycji wynosi 70 mln zł. Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w rejonie Śródodrza.

Szczecin, 3 listopada 2010 roku - Biurowiec Lastadia Office, którego nazwa odnosi się do łacińskiego określenia Łasztowni, powstaje przy ul. Zbożowej. Nowoczesny, sześciopiętrowy budynek o łącznej powierzchni pomieszczeń biurowych 11 500 m2 usytuowany będzie nad samą Odrą, skąd rozpościera się widok na Starówkę oraz Zamek Książąt Pomorskich.

- Sródodrze stanowi, atrakcyjną przestrzeń na mapie gospodarczej i kulturalnej Szczecina. Biurowiec Lastadia Office, jako pierwsza i jedna z najważniejszych inwestycji na tym obszarze, doskonale wpisuje się w proces tworzenia systemu rozwoju usług w Szczecinie, także w oparciu o nowe, atrakcyjne powierzchnie biurowe - powiedział Piotr Krzystek, Prezydent Szczecina.

Autorem projektu biurowca jest szczecińska pracownia Orłowski, Szymański - Architekci. Opracowana przez nich koncepcja zakłada zastosowanie rozwiązań umożliwiających oddanie przedwojennego charakteru zabudowań Łasztowni. Podstawą elewacji będzie połączenie cegły klinkierowej z nowoczesnymi fasadami ze szkła i aluminium oraz bryła wpisująca się w linię ulicy na planie łuku. Elewacja będzie miała nieregularną wysokość od 15 do 22 m, co będzie dodatkowo nawiązywać do przedwojennych rozwiązań architektonicznych. Parking dla pracowników zlokalizowany zostanie na parterze. Wejście do biurowca będzie możliwe od frontu oraz z tyłu, od strony parkingu. Usytuowanie budynku umożliwi również odtworzenie dawnej ul. Spichrzowej, która biegła prostopadle do ul Zbożowej.

- Pracując na koncepcją Lastadii myśleliśmy nie tylko o stworzeniu nowoczesnego, funkcjonalnego biurowca, ale chcieliśmy również odtworzyć zabytkowy charakter historycznej Łasztowni - powiedział Grzegorz Kawecki, Wiceprezes SGI Baltis. - Szwedzkie doświadczenia miasta Malmö czy niemieckie rozwiązania Hamburga stały się dla nas inspiracją i pokazały, że miasta portowe mogą oznaczać nową jakość życia. Poprzez realizację pierwszej inwestycji na terenie Łasztowni, która posiada ogromny potencjał, chcemy wpisać się w proces rozwoju całego Szczecina - dodał Grzegorz Kawecki.

Biurowiec Lastadia Office jest już siódmą inwestycją SGI Baltis na terenie Szczecina, w tym pierwszą biurową. Dotychczas deweloper zrealizował inwestycje mieszkaniowe: Pogodno Park, Osiedle Stara Cegielnia, Garden House I i Garden House II. W trakcie realizacji pozostają Osiedle Krakowska oraz Nowa Cegielnia.

Źródło: On Board Public Relations