Worker
Wróć do Pulsu Budownictwa
Co dalej z CPK? Jest kluczowy wniosek, 16 segregatorów z dokumentami
21.05.2024

Co dalej z CPK? Jest kluczowy wniosek, 16 segregatorów z dokumentami

Coraz bliżej wydania decyzji lokalizacyjnej dla budowy Lotniska Centralnego Portu Komunikacyjnego. Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie poinformował, że spółka CPK złożyła w tej sprawie 16 segregatorów z dokumentami. Wniosek o wydanie decyzji lokalizacyjnej dla budowy Lotniska Centralnego Portu Komunikacyjnego został przez spółkę CPK uzupełniony w poniedziałek 20 maja. Jak podaje Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, zanim zostanie wydana decyzja przez Wojewodę Mazowieckiego, konieczne jest sprawdzenie dokumentów, czy wszystkie braki zostały już uzupełnione. Dokumenty zebrane w sumie w 16 segregatorach trafiły do Wydziału Infrastruktury iRolnictwa MUW. Spółka CPK dokonała pełnej rewizji map z wniosku, wprowadziła korektę numeracji działek i poprawiła symbolikę mapy. – Ponieważ do sprawdzenia jest 2339 działek, proces ten może zająć kilka dni. Jeżeli wszystkie dokumenty zostały uzupełnione i właściwie poprawione, wówczas, zgodnie z przepisami, wszystkie strony zostaną poinformowane o wszczęciu procesu i możliwe będzie wydanie decyzji lokalizacyjnej – podaje Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie. Decyzja lokalizacyjna to ważny element w procesie uzyskania pozwolenia na budowę.Tymczasem zarząd Centralnego Portu Komunikacyjnego poinformował w ostatnim czasie, że projekt budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego wymaga optymalizacji, a realna data uruchomienia nowej infrastruktury to 2032 r. Do tego czasu rozważana jest, jako rozwiązanie pomostowe, rozbudowa Lotniska Chopina w Warszawie. Projekt CPK ma być realizowany we współpracy z PPL i PKP PLK, aby uzyskać synergię projektów kolejowych i lotniskowych. Pierwotnie pierwszy etap lotniska, planowanego w gminie Baranów w odległości około 37 km od Warszawy, czyli dwie równoległe drogi startowei infrastruktura do obsługi 40 mln pasażerów, miał zostać uruchomiony w 2028 r. Koncepcję architektoniczną przygotowało brytyjskie konsorcjum Foster + Partners i Buro Happold. Plan Generalny CPK zakładał, że następnie port będzie w sposób modułowy rozbudowywany, aby w 2060 r.lotnisko mogło obsługiwać do 65 mln pasażerów.
Zdjęcie Michał Oksiński
Autorem artykułu jest:Michał Oksiński
Coraz bliżej wydania decyzji lokalizacyjnej dla budowy Lotniska Centralnego Portu Komunikacyjnego. Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie poinformował, że spółka CPK złożyła w tej sprawie 16 segregatorów z dokumentami.
Spółka CPK uzupełniła dokumenty o wydanie decyzji lokalizacyjnej dla budowy Lotniska Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie
Wniosek o wydanie decyzji lokalizacyjnej dla budowy Lotniska Centralnego Portu Komunikacyjnego został przez spółkę CPK uzupełniony w poniedziałek 20 maja. Jak podaje Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, zanim zostanie wydana decyzja przez Wojewodę Mazowieckiego, konieczne jest sprawdzenie dokumentów, czy wszystkie braki zostały już uzupełnione. Dokumenty zebrane w sumie w 16 segregatorach trafiły do Wydziału Infrastruktury iRolnictwa MUW. Spółka CPK dokonała pełnej rewizji map z wniosku, wprowadziła korektę numeracji działek i poprawiła symbolikę mapy.
Upsell background

Chcesz uzyskać pełen dostęp do informacji o inwestycjach i zleceniach z całej Polski?

– Ponieważ do sprawdzenia jest 2339 działek, proces ten może zająć kilka dni. Jeżeli wszystkie dokumenty zostały uzupełnione i właściwie poprawione, wówczas, zgodnie z przepisami, wszystkie strony zostaną poinformowane o wszczęciu procesu i możliwe będzie wydanie decyzji lokalizacyjnej – podaje Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie.
Decyzja lokalizacyjna to ważny element w procesie uzyskania pozwolenia na budowę.Tymczasem zarząd Centralnego Portu Komunikacyjnego poinformował w ostatnim czasie, że projekt budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego wymaga optymalizacji, a realna data uruchomienia nowej infrastruktury to 2032 r. Do tego czasu rozważana jest, jako rozwiązanie pomostowe, rozbudowa Lotniska Chopina w Warszawie. Projekt CPK ma być realizowany we współpracy z PPL i PKP PLK, aby uzyskać synergię projektów kolejowych i lotniskowych.
Pierwotnie pierwszy etap lotniska, planowanego w gminie Baranów w odległości około 37 km od Warszawy, czyli dwie równoległe drogi startowei infrastruktura do obsługi 40 mln pasażerów, miał zostać uruchomiony w 2028 r. Koncepcję architektoniczną przygotowało brytyjskie konsorcjum Foster + Partners i Buro Happold. Plan Generalny CPK zakładał, że następnie port będzie w sposób modułowy rozbudowywany, aby w 2060 r.lotnisko mogło obsługiwać do 65 mln pasażerów.
Wróć do Pulsu Budownictwa
Udostępnij artykuł: