Data dodania: 26/09/2024

Syrena Invest pozyskała pozwolenie na budowę dla nowej inwestycji mieszkaniowej na warszawskim Grochowie. Przy Siennickiej 29 powstanie kameralny budynek z 49 mieszkaniami. Niebawem inwestor rozpocznie przetarg na generalnego wykonawcę.

Wkrótce Syrena Invest ogłosi przetarg na generalnego wykonawcę inwestycji mieszkaniowej na warszawskim Grochowie


Nowa propozycja mieszkaniowa, której budowa rozpocznie się w IV kwartale br., to projekt wpisujący się w charakter tej części Pragi-Południe, gdzie liczne zabytkowe obiekty i architektura czerpią z tradycji przemysłowych i handlowych. Wkrótce inwestor ogłosi przetarg na generalnego wykonawcę, a także rozpocznie prace rozbiórkowe istniejącego tam obiektu. Będzie to druga inwestycja dewelopera w tej dzielnicy po zakończonym 4 lata temu budynku przy ulicy Mińskiej 45.

– Z przyjemnością wracamy na Pragę-Południe, by kolejną inwestycją, która harmonijnie współgra z klimatem dzielnicy, uczestniczyć w jej rozwoju. Grochów jest szczególny, a jego bogactwo architektoniczne i kulturalne wraz z zieloną przestrzenią Parku Skaryszewskiego i świetną komunikacją sprawiają, że to ciekawe miejsce do zamieszkania – podkreśla Marianelly Hernández Reyna, dyrektor generalna Syrena Invest.

 Pełen dostęp do informacji o inwestycjach, nowe zlecenia w budownictwie. Wypróbuj bez zobowiązań >>  

Siennicka 29 będzie, opartym na prostym planie, budynkiem o dwóch skrzydłach z wewnętrznym dziedzińcem, współtworząc nowoczesny kwartał mieszkaniowy ulic Drwęckiej i Siennickiej. Na sześciu piętrach znajdzie się 49 mieszkań, od jedno- do czteropokojowych o powierzchniach od 33 do 81 mkw. Będą posiadały balkony o powierzchni do 12 mkw., tarasy o powierzchni do 26 mkw. lub ogródki lokatorskie. Wejście do budynku zostało wygodnie zaprojektowane z poziomu chodnika bez stopni. W garażu przewidziano 48 miejsc postojowych, z czego 34 na platformach niezależnych, 14 na posadzce, a jedno dla osób niepełnosprawnych na poziomie terenu.

Budynek formą i kolorystyką pozostanie spójny z estetyką dzielnicy. Elewacja będzie fragmentarycznie wykonana z jasnej cegły klinkierowej, a częściowo wykończona gładkim tynkiem w kolorze białym i ciemnoszarym.  

Projekt inwestycji zakłada budowę zbiornika na wodę deszczową, która zostanie wykorzystana do podlewania zielonych części wspólnych. Budynek będzie także wyposażony w instalację fotowoltaiczną, by obniżyć koszty energii i wpisać się w trend dekarbonizacji i korzystania z odnawialnych źródeł energii. Poza tym, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń na aranżację stref zieleni, na stropie garażu podziemnego powstanie zielony dach. Zakończenie budowy przewidziane jest na IV kwartał 2026 roku.