Worker
Wróć do Pulsu Budownictwa
Projektant Aroma Park wybrany
28.04.2017

Projektant Aroma Park wybrany

Pracownia KAPS Architekci zaprojektuje Aroma Park w Warszawie, nową inwestycję mieszkaniową fińskiego dewelopera YIT. W ramach projektu zostanie zrewitalizowana zabytkowa drożdżownia Henryka Bienenthala z lat 1902-1904. Aroma Park to nowy projekt, w ramach którego YIT zrewitalizuje jeden znajważniejszych zabytków na północy Warszawy – drożdżownię Henryka Bienenthala. W istniejącą zabudowę harmonijnie wpiszą się nowe kameralne, 3-piętrowe budynki z garażami podziemnymi, których elewacja będzie nawiązywać do industrialnej przeszłości miejsca. Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Klasyków 10 i będzie realizowana w 5 etapach. Rozpoczęcie prac budowlanych pierwszego etapu inwestycji planowane jest na IV kwartał 2017 roku. – Projekt został wkomponowany w wyjątkowe miejsce na mapie Białołęki. Teren z XIX wiecznym rodowodem zawiera budynki historyczne o przeznaczeniu przemysłowym, wzniesione z cegły ceramicznej. Planowana inwestycja musi więc w naturalny sposób szanować to dziedzictwo. Ceglane elewacje i sylwety nowych budynków będą charakteryzować się prostą formą i oszczędnym operowaniem detalem, przez co łatwo wkomponują się w otoczenie – wyjaśnia Maciej Parysek, architekt zpracowni projektowej KAPS Architekci. - Zagospodarowanie terenu zakłada wykorzystanie parkowego charakteru ipodkreślenie historycznego dziedzictwa miejsca. Planowana jest aranżacja parku tematycznego wyposażonego w odrestaurowane elementy urządzeń przemysłowych, które zostaną wyeksponowane na terenie inwestycji graniczącej z Parkiem Henrykowskim – dodaje. W ramach pierwszego etapu Aroma Park powstanie 79 mieszkań o średniej powierzchni 51 mkw. (ponad 4tys. mkw. PUM). Budynki będą posiadać 4 kondygnacje naziemne i jedną podziemną, z95miejscami postojowymi, gotowymi do ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych. - Uzyskaliśmy bardzo atrakcyjną strukturę mieszkań: 12 mieszkań 1-pokojowych o powierzchni od 27 do 35 mkw., 32 mieszkania 2-pokojowe o powierzchni od 37 do 56 mkw., 32mieszkania 3-pokojowe o powierzchni od 58 do 77 mkw. oraz 3 mieszkania 4-pokojowe opowierzchni od 94 mkw. – informuje Joanna Lewandowska, dyrektor techniczny polskiego oddziału YIT.
Zdjęcie Michał Oksiński
Autorem artykułu jest:Michał Oksiński
Pracownia KAPS Architekci zaprojektuje Aroma Park w Warszawie, nową inwestycję mieszkaniową fińskiego dewelopera YIT. W ramach projektu zostanie zrewitalizowana zabytkowa drożdżownia Henryka Bienenthala z lat 1902-1904.
Aroma Park to nowy projekt, w ramach którego YIT zrewitalizuje jeden znajważniejszych zabytków na północy Warszawy – drożdżownię Henryka Bienenthala. W istniejącą zabudowę harmonijnie wpiszą się nowe kameralne, 3-piętrowe budynki z garażami podziemnymi, których elewacja będzie nawiązywać do industrialnej przeszłości miejsca. Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Klasyków 10 i będzie realizowana w 5 etapach. Rozpoczęcie prac budowlanych pierwszego etapu inwestycji planowane jest na IV kwartał 2017 roku.
– Projekt został wkomponowany w wyjątkowe miejsce na mapie Białołęki. Teren z XIX wiecznym rodowodem zawiera budynki historyczne o przeznaczeniu przemysłowym, wzniesione z cegły ceramicznej. Planowana inwestycja musi więc w naturalny sposób szanować to dziedzictwo. Ceglane elewacje i sylwety nowych budynków będą charakteryzować się prostą formą i oszczędnym operowaniem detalem, przez co łatwo wkomponują się w otoczenie – wyjaśnia Maciej Parysek, architekt zpracowni projektowej KAPS Architekci.
- Zagospodarowanie terenu zakłada wykorzystanie parkowego charakteru ipodkreślenie historycznego dziedzictwa miejsca. Planowana jest aranżacja parku tematycznego wyposażonego w odrestaurowane elementy urządzeń przemysłowych, które zostaną wyeksponowane na terenie inwestycji graniczącej z Parkiem Henrykowskim – dodaje.
W ramach pierwszego etapu Aroma Park powstanie 79 mieszkań o średniej powierzchni 51 mkw. (ponad 4tys. mkw. PUM). Budynki będą posiadać 4 kondygnacje naziemne i jedną podziemną, z95miejscami postojowymi, gotowymi do ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych.
- Uzyskaliśmy bardzo atrakcyjną strukturę mieszkań: 12 mieszkań 1-pokojowych o powierzchni od 27 do 35 mkw., 32 mieszkania 2-pokojowe o powierzchni od 37 do 56 mkw., 32mieszkania 3-pokojowe o powierzchni od 58 do 77 mkw. oraz 3 mieszkania 4-pokojowe opowierzchni od 94 mkw. – informuje Joanna Lewandowska, dyrektor techniczny polskiego oddziału YIT.
Wróć do Pulsu Budownictwa
Udostępnij artykuł: