W centrum Warszawy wyrośnie pierwszy w Polsce hotel marki Canopy by Hilton Warsaw. Inwestycją będzie zarządzać firma TFG Hotels, a za projekt architektoniczny budynku odpowiedzialna jest pracownia APA Wojciechowski Architekci. Otwarcie obiektu, który pomieści 170 pokoi, zaplanowane jest na 2025 r.
Canopy by Hilton Warsaw zlokalizowany jest przy ulicy Wilczej 50/52 w Warszawie, w miejscu dawnego Wilcza House. W hotelu znajdzie się 170 pokoi, przestrzeń konferencyjno-biznesowa oraz Canopy Central – miejsce do pracy, odpoczynku i spotkań towarzyskich. Na dachu obiektu przewidziano taras. Za projekt inwestycji odpowiada pracownia APA Wojciechowski Architekci.
– Z dumą ogłaszamy naszą współpracę z renomowaną firmą APA Wojciechowski Architekci przy projekcie nowego hotelu Hilton by Canopy w Warszawie. Bardzo cenimy lekkość i zdolność zespołu APA w tworzeniu unikalnych koncepcji, które idealnie wpisują się w naszą wizję, tworząc eklektyczne połączenie nowoczesności, elegancji i finezji. Jesteśmy przekonani, że ta współpraca przyniesie niezapomniane doświadczenia dla naszych przyszłych gości, jednocześnie sprawiając, że Hotel Canopy by Hilton stanie się prawdziwym arcydziełem w samym sercu Warszawy – mówi Anna Fijałkowska, Chief Executive Officer w TFG Hotels.
Design hotelu będzie eklektycznym połączeniem nowoczesności z elegancją i artystycznymi detalami. Kształt dziewięciokondygnacyjnej bryły obiektu ma nawiązywać do modernistycznej zabudowy. – Nowa inwestycja nawiązuje do poprzedniego, modernistycznego obiektu biurowego Wilcza House. Jej hotelowa funkcja koresponduje z budynkami mieszkaniowymi bliskiego otoczenia. W architekturze okolicznych gmachów przenikają się wątki XIX-wiecznych renesansowych, eleganckich kamienic, pierwsze formy stylu secesyjnego i art deco, proste kształty modernizmu oraz socrealistyczne surowe podziały. Wszystkie te elementy miały znaczący wpływ na kształt naszego projektu – opowiada Joanna Nowosadzka, Architektka w APA Wojciechowski Architekci.
Pełen dostęp do informacji o inwestycjach, nowe zlecenia w budownictwie. Wypróbuj bez zobowiązań >>
Dziewięciokondygnacyjna bryła inwestycji została wpisana w kształt narożnej działki, zamykając pierzeje ulic Wilczej i Poznańskiej. Uskokowy kształt obiektu zwieńczy konstrukcja ogrodu zimowego. – Miks zabytkowej architektury XIX-wiecznych kamienic oraz modernistycznych przykładów obiektów powojennych nadaje niepowtarzalny odbiór ulicy. To połączenie w znaczący sposób wpłynęło na sposób, w jaki ukształtowaliśmy elewację hotelu. Zaprojektowane przez nas charakterystyczne wyoblenia eksponowanego narożnika u zbiegu ul. Wilczej i Poznańskiej mają nawiązywać do modernistycznej zabudowy. Cofnięte glify jednolitych, kwadratowych okien odwołują się do zabudowy kamienicznej. Zakrzywione balkony będą natomiast subtelnym ukłonem w stronę łuków barokowej architektury. Całość obiektu ożywiły elementy w kolorze miedzi, które świetnie kontrastują z jasnym odcieniem całości bryły. Poprzez te nietypowe połączenia chcieliśmy zachować eklektyczny charakter ulicy – podkreśla Anna Kurowska, Architekt Prowadzący w APA Wojciechowski Architekci.
– Z tarasu na ostatniej kondygnacji, wycofanej delikatnie względem fasady, rozpościera się malowniczy widok na dachy i serce Warszawy. Zaprojektowany przez nas ogród zimowy stanowi hołd dla dawnej kopuły, która niegdyś wieńczyła to miejsce. Stworzenie tego miejsca z prostych form, użycie szlachetnych materiałów i dbałość o subtelne detale, razem z wrażeniem przenikania i transparentności, sprawiają, że budynek stanowi jedno z najbardziej autentycznych miejsc w Warszawie – dodaje Joanna Nowosadzka.
Zaplanowano duże przeszklenia na parterze oraz zaoblenia w strefach wejściowych. W dalszym planie holu wejściowego znalazł się zielony dziedziniec. – To nasza odpowiedź na pragnienie stworzenia przyjaznego, naturalnego miejsca w sercu miejskiej dżungli. Chcieliśmy, aby przyszli goście mieli dostęp do spokojnego otoczenia, w którym mogą zregenerować siły po dniu pełnym wrażeń. To nie tylko atrakcyjna przestrzeń wizualna, ale także praktyczne rozwiązanie, integrujące naturalne elementy z nowoczesną architekturą – wyjaśnia Anna Kurowska.