Worker
Wróć do Pulsu Budownictwa
Powrót do przeszłości we wnętrzach Qubus Hotel Katowice
24.02.2020

Powrót do przeszłości we wnętrzach Qubus Hotel Katowice

Meble na wysoki połysk w zestawieniu z nowoczesnymi wnętrzami. Drewno, szkło i wełniane wykładziny. We wnętrzach Qubus Hotel Katowice znajdzie się czytelne odwołanie do przeszłości. Budowa hotelu rozpoczęła się w listopadzie 2019 r. Jej zakończenie planowane jest na kwiecień 2021 roku. W Qubus Hotel Katowice znajdzie się 97 pokojów dla gości. Podczas projektowania wnętrz obiektu inwestor położył duży nacisk na wygląd części wspólnych. Do dyspozycji gości zostanie oddane przestronne lobby, z którego będzie można przejść bezpośrednio do restauracji. Ta z kolei podzielona zostanie na 3 części: restaurację śniadaniową, restaurację główną z kawiarnią na 50 osób oraz bar z hokerami. – W głębokiej warstwie budujemy doświadczenie gości odwołując się poprzez detale do popularnych elementów wyposażenia polskich domów sprzed 3-4 dekad. Mamy nawiązania do klasycznych mebli na wysoki połysk, ale skontrastowane z nowoczesnymi wnętrzami. Mamy drewniane boazerie, ale o bardzo wysokiej jakości wykonania. Mamy kinkiety przypominające te z lat 70. ale są to współcześnie wykonane modele ze szkła strukturalnego. Mamy na ścianach i słupach tynki strukturalne i tzw. „baranki”, ale w kontekście nowoczesnej, wysokiej jakości przestrzeni czterogwiazdkowego hotelu zyskują one zupełnie inny charakter – mówi o designie wnętrza Piotr Kalinowski, CEO i dyrektor kreatywny MIXD. Dodatkowymi przestrzeniami będą także kameralna sala konferencyjna, siłownia oraz zielony taras. We wszystkich wnętrzach znajdą się będą meble od rodzimych projektantów oraz grafiki czy instalacje polskich artystów. Wybierając meble, dodatki czy materiały budowlane inwestorzy Qubus Hotel zwracali szczególną uwagę na ich wysoką jakość. We wnętrzach obiektu przewidziano sporo litego drewna, ściany ze szkła strukturalnego oraz wełniane wykładziny. – Zanim powstały pierwsze propozycje przestrzeni hotelowych wybraliśmy się z projektantami do Londynu, gdzie staraliśmy się poznać współczesne trendy panujące w hotelarskich wnętrzach. Ujęło nas m.in. zastosowanie elementów sztuki w przestrzeniach wspólnych i pokojach, rezygnacja z dużej recepcji na rzecz przyjaznego, wygodnego lobby czy restauracji dla gości. Zauważyliśmy też trend „powrotu do przeszłości”, czyli wzornictwa lat 90-tych – mówi Artur Hajduk, prezes sieci Qubus Hotel.
Zdjęcie Michał Oksiński
Autorem artykułu jest:Michał Oksiński
Meble na wysoki połysk w zestawieniu z nowoczesnymi wnętrzami. Drewno, szkło i wełniane wykładziny. We wnętrzach Qubus Hotel Katowice znajdzie się czytelne odwołanie do przeszłości.
Budowa hotelu rozpoczęła się w listopadzie 2019 r. Jej zakończenie planowane jest na kwiecień 2021 roku. W Qubus Hotel Katowice znajdzie się 97 pokojów dla gości. Podczas projektowania wnętrz obiektu inwestor położył duży nacisk na wygląd części wspólnych. Do dyspozycji gości zostanie oddane przestronne lobby, z którego będzie można przejść bezpośrednio do restauracji. Ta z kolei podzielona zostanie na 3 części: restaurację śniadaniową, restaurację główną z kawiarnią na 50 osób oraz bar z hokerami.
Lobby w czterogwiazdkowym Qubus Hotel Katowice.
– W głębokiej warstwie budujemy doświadczenie gości odwołując się poprzez detale do popularnych elementów wyposażenia polskich domów sprzed 3-4 dekad. Mamy nawiązania do klasycznych mebli na wysoki połysk, ale skontrastowane z nowoczesnymi wnętrzami. Mamy drewniane boazerie, ale o bardzo wysokiej jakości wykonania. Mamy kinkiety przypominające te z lat 70. ale są to współcześnie wykonane modele ze szkła strukturalnego. Mamy na ścianach i słupach tynki strukturalne i tzw. „baranki”, ale w kontekście nowoczesnej, wysokiej jakości przestrzeni czterogwiazdkowego hotelu zyskują one zupełnie inny charakter – mówi o designie wnętrza Piotr Kalinowski, CEO i dyrektor kreatywny MIXD.
Dodatkowymi przestrzeniami będą także kameralna sala konferencyjna, siłownia oraz zielony taras. We wszystkich wnętrzach znajdą się będą meble od rodzimych projektantów oraz grafiki czy instalacje polskich artystów. Wybierając meble, dodatki czy materiały budowlane inwestorzy Qubus Hotel zwracali szczególną uwagę na ich wysoką jakość. We wnętrzach obiektu przewidziano sporo litego drewna, ściany ze szkła strukturalnego oraz wełniane wykładziny.
– Zanim powstały pierwsze propozycje przestrzeni hotelowych wybraliśmy się z projektantami do Londynu, gdzie staraliśmy się poznać współczesne trendy panujące w hotelarskich wnętrzach. Ujęło nas m.in. zastosowanie elementów sztuki w przestrzeniach wspólnych i pokojach, rezygnacja z dużej recepcji na rzecz przyjaznego, wygodnego lobby czy restauracji dla gości. Zauważyliśmy też trend „powrotu do przeszłości”, czyli wzornictwa lat 90-tych – mówi Artur Hajduk, prezes sieci Qubus Hotel.
Wróć do Pulsu Budownictwa
Udostępnij artykuł: