Kulczyk Silverstein Properties otrzymał zamienne pozwolenie na budowę dla warszawskiego kompleksu Ethos. Dzięki modyfikacjom jeszcze lepiej wyeksponuje część handlową obiektu.
Autorem koncepcji architektonicznej jest konsorcjum pracowni MAAS Projekt i Chapman Taylor. Dzięki modyfikacjom kompleksu Ethos, na które inwestor - Kulczyk Silverstein Properties otrzymał zamienne pozwolenie na budowę, jeszcze silniej wykorzysta potencjał tego największego projektu klasy A+. Wejście do części biurowej kompleksu zostanie usytuowane w miejscach najbardziej przeznaczonych do tej funkcji – zarówno od samego Placu Trzech Krzyży, jak i dodatkowo na przeciwko Giełdy Papierów Wartościowych, przy ul. Książęcej. Gości i użytkowników powita recepcja sąsiadująca z 2-poziomową kawiarnią – miejscem spotkań i wymiany doświadczeń. Na terenie obiektu zaplanowano również tzw. strefę biznesową, z widokiem na zieloną Skarpę Wiślaną czy Park E. Rydza-Śmigłego.
Jeszcze lepiej zostanie wyeksponowana funkcja handlowo-usługowa projektu Ethos. W ciągu pieszym od strony Placu Trzech Krzyży, pomiędzy Nowym Światem a Hotelem Sheraton powstanie nowy, naturalny fragment high-streetu, charakteryzujący się aż 8-metrowej wysokości witrynami, nawiązującymi do wzorców najlepszych kamienic dochodowych. Zgodnie ze światowymi trendami w zakresie projektowania ulic handlowych, wejścia do butików w budynku Ethos będą prowadziły bezpośrednio z Placu.
Po rozbudowie, rewitalizacji i dostosowaniu projektu do standardów klasy A+ i certyfikacji BREEAM „Excellent”, Ethos zaoferuje najemcom biurowym ok. 13 000 mkw. powierzchni. Znacznie powiększona zostanie przestrzeń handlowa zlokalizowana na parterze i antresoli budynku, zajmująca po rozbudowie ok. 5 000 mkw. Jednym z kluczowych elementów inwestycji jest dobudowa pięciokondygnacyjnego skrzydła budynku na działce położonej od strony Skarpy Wiślanej oraz nowo powstały, niemalże 1000 metrowy, taras na 5. kondygnacji z widokiem w kierunku Wisły na Stadion Narodowy oraz park Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego. Na terenie obiektu zaplanowano również podziemny parking, wewnętrzne zielone tarasy, miejsca parkingowe dla rowerzystów oraz pomieszczenia socjalne z prysznicami.