Data dodania: 07/12/2022

Dwa nowoczesne magazyny na prawie 90 tys. mkw. powstały dla firmy GLP w podwrocławskich Magnicach. Wykonawcą rozbudowy parku logistycznego Wrocław V Logistics Centre była Grupa Antczak. Inwestycja jest certyfikowana w systemie BREEAM.


Park logistyczny Wrocław V Logistics docelowo rozrośnie się do około 240 tys. mkw.


Zgodnie z oczekiwaniami firmy GLP obiekty musiały spełniać wysokie wymagania energooszczędności i funkcjonalności. Dla ograniczenia zużycia energii elektrycznej i tym samym wymiernemu zmniejszania śladu węglowego zastosowano szereg rozwiązań sprzyjających oszczędnościom. Wewnątrz hal magazynowych wprowadzono specjalne sterowanie za pomocą systemu DALI, który nie tylko optymalnie zarządzą oświetleniem pomieszczeń, ale i jest odporny na wszelkiego rodzaju zakłócenia. Dzięki zbudowaniu ponadstandardowej liczby świetlików dachowych w obu budynkach zmniejszono zapotrzebowanie na sztuczne światło. Zainstalowano też zestawy paneli fotowoltaicznych, co pozwoli podczas eksploatacji magazynów na korzystania także z własnej energii. Zastosowanie systemu smart metering pozwala na stałe monitorowanie zużycie mediów w obu obiektach.  

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

– Oddane nowoczesne obiekty logistyczne spełniają wymagania certyfikacji w systemie BREEAM na poziomie „very good”. To oznacza, że budujemy i nowocześnie, i z zachowaniem najwyższych norm środowiskowych. Nasza satysfakcja wynika dodatkowo z faktu, że kontynuujemy współpracę z tak renomowanym inwestorem, jak GLP. Realizacja obiektów w sektorze magazynowo - przemysłowym jest jednym z filarów długofalowej strategii rozwoju Grupy, dlatego stale doskonalimy systemowo nasze działanie, zarówno w zakresie stosowanych technologii i rozwiązań, jak i organizacji pracy. Potwierdzane certyfikaty dla budowanych przez nas obiektów, stawiają nas w gronie liderów w obszarze construction na krajowym rynku – mówi Marcin Antczak, prezes Grupy Antczak.

Hale zostały wyposażone w instalacje zbierające deszczówkę, która jest potem po podczyszczeniu wykorzystywana do spłukiwania toalet. Dzięki temu rozwiązaniu, obiekty ograniczą zużycie wody z sieci komunalnej. Otoczenie budynków bazuje na zachowanym istniejącym starodrzewie, a teren uzupełniono o nowe nasadzenia roślin i  krzewów. Na terenie całego obiektu zbudowano wiaty dla rowerów, a na parkingach usytuowane zostały ładowarki do pojazdów elektrycznych, samochodów i e-rowerów. Drogi dojazdowe i parkingi na terenie inwestycji zostały doświetlone energooszczędnymi lampami LED. Docelowo na obszarze 50 ha parku logistycznego powstaną budynki o łącznej powierzchni około 240 tys. mkw.