Data dodania: 28/02/2022

Okam rozbudowuje inwestycję Bohema - Strefa Praga. Deweloper uzyskał pozwolenie na budowę nowych budynków i pozwolenie zamienne na rewitalizację historycznych budynków w etapach D i E .

Pozwolenie na budowę wydane zostało dla etapów D i E inwestycji Bohema – Strefa Praga:  nowych budynków mieszkalno-usługowych i biurowych, które zbudowane zostaną od podstaw. Okam otrzymał także prawomocne pozwolenie zamienne na rewitalizację historycznego kompleksu w ramach etapów D i E inwestycji składających się z budynku produkcyjnego, magazynu centralnego, wieży, pudełkarni, budynku elektryka a także rewitalizacji budynku zarządu fabryki. W części rewitalizowanej powstaną lokale mieszkaniowe w 100-letnich przestrzeniach, a także powierzchnie komercyjne. W ten sposób Okam zamknie całość projektu Bohema - Strefa Praga od strony metra Szwedzka.   

W ramach kolejnego etapu inwestycji Bohema zaplanowano 371 mieszkań oraz ok. 200 loftów.



– Uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę nowych budynków w kolejnych etapach naszej sztandarowej warszawskiej inwestycji oraz prawomocnego pozwolenia zamiennego dotyczącego rewitalizacji zabytkowych budynków, to dla nas kolejny krok naprzód. Otwiera nam drogę do dalszej realizacji tego wyjątkowego, ze względu na swój historyczny charakter, projektu, jakim jest Bohema - Strefa Praga. Liczymy, że we współpracy z partnerami uda się sprawnie zrealizować tę część przedsięwzięcia, podobnie jak miało to miejsce w przypadku wcześniejszych etapów A, B i C. Dzięki budowie nowych obiektów i rewitalizacji przestrzeni historycznych domkniemy praktycznie całą inwestycję od strony Metra Szwedzka – podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM. 

Pozwolenia wydano dla działki o powierzchni 1,76 ha. W ramach tej części inwestycji zaplanowano wybudowanie 371 mieszkań oraz podziemnego parkingu z 530 miejscami postojowymi. W części budynków znajdzie się również przestrzeń komercyjna.



W ramach etapu D i E powstaną cztery całkowicie nowe, budowane od podstaw budynki mieszkalne (B2, B3, C2, C3) oraz biurowy (E), wszystkie z częścią parterową przeznaczoną na handel i usługi. Przeprowadzona zostanie również rewitalizacja budynku zarządu fabryki, który zostanie połączony z nowoczesnym budynkiem D – obiekt w większości posiadać będzie funkcję biurową. W etapie E, również w wyniku rewitalizacji zabudowań historycznych: budynku produkcyjnego, magazynu centralnego, wieży, pudełkarni oraz budynku elektryka, powstanie ok. 200 loftów a także przestrzeń komercyjna na poziomie parteru.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>
 
Na terenie zamkniętego dziedzińca zaplanowano strefę wypoczynkowo-rekreacyjną z ogródkami restauracyjnymi, a pomiędzy budynkami zaplanowano pasaż spacerowy z lokalami z przeznaczeniem pod sklepy i punkty usługowe. Pasaż będzie prowadził do głównego placu znajdującego się przy kominie.  

Rozpoczęcie realizacji etapów D i E kompleksu Bohema planowane jest jeszcze w bieżącym kwartale roku, a zakończenie na III kwartał 2024 roku.