Data dodania: 21/09/2023

Vastint Poland rozpoczyna realizację swojego pierwszego projektu w sektorze PRS. Projekt mieszkaniowy Pastelowo powstanie przy ul. Pastelowej w Poznaniu. Osiedle obejmuje 255 mieszkań, które będą przeznaczone na wynajem długoterminowy.

Osiedle Pastelowo powstanie w sąsiedztwie kompleksu biurowego Business Garden i obejmuje siedem budynków, w których łącznie przewidziano 255 lokali o metrażu od 33 do 100 mkw. Większość z nich posiadać będzie balkony lub, w przypadku mieszkań na parterach, prywatne ogródki. Mieszkania zostaną wykończone w jednakowym stylu i standardzie, który obejmuje w pełni wyposażone kuchnie i łazienki. Vastint planuje doposażenie wszystkich mieszkań w meble.

Osiedle Pastelowo w Poznaniu - pierwsza inwestycja PRS spółki Vastint.

– Vastint w ciągu kolejnych pięciu lat planuje oddać blisko 4 000 mieszkań w Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu. W połowie przyszłego roku zakończony zostanie drugi etap kompleksu Waterfront w Gdyni, gdzie w części mieszkaniowej przewidziano 146 lokali na sprzedaż. W Poznaniu, który jest największym rynkiem pod względem liczby planowanych przez Vastint inwestycji mieszkaniowych, rozpoczynamy realizację osiedla Pastelowo przeznaczonego w całości na wynajem. Najprawdopodobniej na początku przyszłego roku ruszy pierwszy etap projektu Portowo na Starołęce, a w planach mamy jeszcze realizację budynków wielorodzinnych w Starej Rzeźni. W obu przypadkach, oprócz mieszkań na sprzedaż, część lokali będzie dostępna także w formule najmu instytucjonalnego – mówi Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający Vastint Poland.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach, nowe zlecenia w budownictwie. Wypróbuj bez zobowiązań >>

W ramach osiedla powstanie również osobny budynek garażowy z miejscami parkingowymi dla lokatorów, zamontowane zostaną stojaki na rowery, a w centralnej części osiedla znajdzie się plac zabaw w otoczeniu zieleni, która zdominuje przestrzeń między budynkami. Mieszkańcy będą mogli korzystać z boisk sportowych zlokalizowanych na terenie sąsiadującego kompleksu biurowego Business Garden.

Osiedle Pastelowo obejmuje siedem budynków mieszczących 255 lokali

– Firma Vastint będzie zarządzała nieruchomością, co znacznie ułatwi kontakt w sprawach najmu oraz w przypadku innych zgłoszeń. Przygotowujemy prostą procedurę najmu i preferencyjne warunki finansowe dla osób planujących najem kilkuletni – wyjaśnia Joanna Kwiatkowska, Marketing Manager Vastint Poland.

Inwestycja będzie gotowa na początku 2025 roku, wtedy też przewidziano podpisanie pierwszych umów z przyszłymi najemcami.