Worker
Wróć do Pulsu Budownictwa
Startuje budowa parku logistycznego w Małopolsce
11.02.2021

Startuje budowa parku logistycznego w Małopolsce

We wschodniej części aglomeracji krakowskiej powstanie Panattoni Park Kraków East II o powierzchni blisko 19000 mkw. Pierwszy najemca – firma KENIG Spedition już na przełomie lipca i sierpnia br. zajmie 9200 mkw. Panattoni rozpoczęło budowę kompleksu logistycznego Panattoni Park Kraków East II o powierzchni 18700 mkw. Inwestycja powstaje na wschód od Krakowa, tuż przy węźle Targowisko A4. Pierwszy najemca - KENIG Spedition skorzysta z 9200 mkw., które zostaną podzielone na dwie niezależne od siebie części, zgodnie z realizowanymi procesami dla klientów firmy. W pierwszej, oprócz magazynowania, prowadzony będzie serwis palet, łącznie z ich malowaniem. W tym celu powstanie linia produkcyjno-naprawcza o długości 300 m., a przy budynku znajdzie się specjalna wiata na składowanie palet. W drugiej części KENIG Spedition będzie sortować opakowania – m.in. puszki, butelki i przekładki - łącznie z myciem wybranych grup asortymentowych. W tej części będzie obowiązywać kontrola wilgotności powietrza. Panattoni Park Kraków East II, jak wszystkie nowopowstające inwestycje Panattoni w ramach portfolio własnych parków, przejdzie proces certyfikacji BREEAM na poziomie „very good”. Aby ubiegać się o tę ocenę, Panattoni już na etapie zarządzania samym projektem wdrożyło odpowiednie rozwiązania ulepszające specyfikację, konserwację i eksploatację budynku przez cały okres korzystania z inwestycji. Realizacja parku będzie wymagać od podwykonawców posiadania systemu ISO 14001, a ponadto deweloper stawia na produkty budowlane z dobrowolną Deklaracją Środowiskową Produktu (EPD), czy z certyfikacją łańcucha pochodzenia produktu zgodną z wymaganiami PEFC i FSC dla produktów zawierających surowce leśne. Wokół przeszklonych biur budynku powstaną przestrzenie zielone i strefy relaksu, infrastruktura rowerowa, a roślinność będzie dostosowana do lokalnych warunków atmosferycznych. Powierzchnia dla Kenig Spedition będzie miała zwiększony dostęp do światła dziennego.
Zdjęcie Michał Oksiński
Autorem artykułu jest:Michał Oksiński
We wschodniej części aglomeracji krakowskiej powstanie Panattoni Park Kraków East II o powierzchni blisko 19000 mkw. Pierwszy najemca – firma KENIG Spedition już na przełomie lipca i sierpnia br. zajmie 9200 mkw.
Panattoni rozpoczęło budowę kompleksu logistycznego Panattoni Park Kraków East II o powierzchni 18700 mkw. Inwestycja powstaje na wschód od Krakowa, tuż przy węźle Targowisko A4. Pierwszy najemca - KENIG Spedition skorzysta z 9200 mkw., które zostaną podzielone na dwie niezależne od siebie części, zgodnie z realizowanymi procesami dla klientów firmy. W pierwszej, oprócz magazynowania, prowadzony będzie serwis palet, łącznie z ich malowaniem. W tym celu powstanie linia produkcyjno-naprawcza o długości 300 m., a przy budynku znajdzie się specjalna wiata na składowanie palet. W drugiej części KENIG Spedition będzie sortować opakowania – m.in. puszki, butelki i przekładki - łącznie z myciem wybranych grup asortymentowych. W tej części będzie obowiązywać kontrola wilgotności powietrza.
Panattoni Park Kraków East II, jak wszystkie nowopowstające inwestycje Panattoni w ramach portfolio własnych parków, przejdzie proces certyfikacji BREEAM na poziomie „very good”. Aby ubiegać się o tę ocenę, Panattoni już na etapie zarządzania samym projektem wdrożyło odpowiednie rozwiązania ulepszające specyfikację, konserwację i eksploatację budynku przez cały okres korzystania z inwestycji. Realizacja parku będzie wymagać od podwykonawców posiadania systemu ISO 14001, a ponadto deweloper stawia na produkty budowlane z dobrowolną Deklaracją Środowiskową Produktu (EPD), czy z certyfikacją łańcucha pochodzenia produktu zgodną z wymaganiami PEFC i FSC dla produktów zawierających surowce leśne. Wokół przeszklonych biur budynku powstaną przestrzenie zielone i strefy relaksu, infrastruktura rowerowa, a roślinność będzie dostosowana do lokalnych warunków atmosferycznych. Powierzchnia dla Kenig Spedition będzie miała zwiększony dostęp do światła dziennego.
Wróć do Pulsu Budownictwa
Udostępnij artykuł: