Wróć do Pulsu Budownictwa
Rusza budowa Centrum Marszałkowska w Warszawie
14.03.2016

Rusza budowa Centrum Marszałkowska w Warszawie

Zdjęcie Michał Oksiński
Autorem artykułu jest:Michał Oksiński
Wkrótce rozpocznie się realizacja budynku biurowo-handlowego Centrum Marszałkowska na skrzyżowaniu ulic Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej w Warszawie. Inwestor – BBI Development– poinformował, że generalnym wykonawcą obiektu została Korporacja Budowlana Doraco oraz ujawnia szczegóły projektu.
Inwestycja Centrum Marszałkowska realizowana we współpracy BBI Development z Warszawską Spółdzielnią Spożywców Społem w miejscu dawnego domu handlowego Sezam zaoferuje łącznie ok. 16 500 mkw. powierzchni użytkowej, z czego 11 tys. mkw. zajmą biura, a ok. 5,5 tys. mkw. handel i usługi. Dla wygody najemców zaplanowano 106 miejsc na dwupoziomowym parkingu podziemnym i innowacyjne narzędzia proekologiczne, pozwalające na otrzymanie certyfikatu BREEAM na spodziewanym poziomie Very Good.
- Centrum Marszałkowska to unikalnie umiejscowiony projekt będący znacznie więcej niż biurowcem. Jest emanacją dynamicznych, pozytywnych trendów zmieniających centrum Warszawy w miejsce godne europejskich metropolii, które jest wielofunkcyjne i tętniące życiem. To również inwestycja z silnym komponentem handlowo-usługowym, wykorzystującym potencjał nowoczesnego high-streetu zlokalizowanego na styku reprezentatywnych ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, charakteryzujących się jednym z najwyższych footfalli w stolicy – mówi Michał Skotnicki, prezes BBI Development.
W ramach inwestycji zostanie zrewitalizowany kameralny publiczny pasaż miejski im. Witolda Rowickiego. Architekturę uzupełni pięć zielonych tarasów.
Realizację Centrum Marszałkowska inwestor powierzył Korporacji Budowlanej Doraco. Prace budowlane rozpoczną się w kwietniu 2016 i potrwają 22 miesiące, a więc Centrum Marszałkowska przyjmie pierwszych najemców w I kwartale 2018 r.
Wróć do Pulsu Budownictwa
Udostępnij artykuł: