Worker
Wróć do Pulsu Budownictwa
Rośnie kolejny etap zielonego osiedla Eco-Classic
23.07.2015

Rośnie kolejny etap zielonego osiedla Eco-Classic

Zakończyły się prace konstrukcyjne na VI etapie realizowanego przez Eco-Classic osiedla Hubertus. Inwestycja powstaje na Służewcu w Warszawie. Zamknięcie stanu surowego planowane jest na trzeci kwartał 2015 roku, a zakończenie wszystkich prac budowlanych i oddanie do użytkowania całego etapu inwestycji na drugi kwartał przyszłego roku. W trzecim kwartale br. zostanie zamknięty stan surowy VI etapu osiedla Hubertus, największej warszawskiej inwestycji Eco-Classic. Wykonana została już konstrukcja oraz dachy obu budynków. Obecnie powstają elewacje. Budynki będą spójną kontynuacją stylu wcześniejszych etapów. Autorem koncepcji całego osiedla i projektu większego budynku w ostatnim etapie osiedla Hubertus jest pracownia BAU, zaś kameralny budynek zaprojektowała pracownia ECO-Classic Architekci. Prace konstrukcyjne deweloper powierzył firmie Modzelewski i Rodek. - Osiedle nabiera już ostatecznego kształtu i doskonale widać wszystkie jego walory. Funkcjonalna architektura, powstała w oparciu o zasadę „różnorodność w jednorodności”, harmonijnie komponuje się z otoczeniem i bogatą roślinnością. Zachowanie dużej ilości wolnych przestrzeni pomiędzy budynkami oraz staranne zagospodarowanie terenów zielonych pozwoli mieszkańcom nie tylko cieszyć się prywatnością, ale także aktywnie korzystać z uroków życia na jednym z najbardziej zielonych osiedli w Warszawie – mówi Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w Eco-Classic. Na VI etap inwestycji składają się dwa niezależne od siebie budynki. Większa bryła (budynek nr 5) tworzy zróżnicowany pod względem ilości kondygnacji kwartał mieszkalny zlokalizowany wzdłuż ulicy Obrzeżnej, mniejszy, kameralny budynek (A) znajduje w głębi działki i zamyka inwestycję od północy. W sumie w VI etapie powstanie 156 mieszkań: sto czterdzieści pięć lokali o zróżnicowanych powierzchniach - od kompaktowych kawalerek liczących od 27 mkw., po 5-pokojowe, blisko 180-metrowe- przygotowanych będzie w budynku nr 5 i jedenaście, w większości ponadstumetrowych, w budynku 5A. Nowością w ostatnim etapie są również dwupoziomowe apartamenty o powierzchniach ponad 170 mkw. z własnym wejściem, 60-metrowymi ogródkami i tarasami. Wszystkie mieszkania VI etapu wyposażone są w balkony (ew. loggie) lub w przypadku mieszkań parterowych– ogródki. Dobre doświetlenie światłem dziennym przestrzeni mieszkalnych o ponadstandardowej wysokości (ok. 2,80m) zapewnią okna typu porte fenetre. Wyróżnikiem VI etapu jest też układ terenów zielonych. Na budynku nr 5 zaprojektowane zostały ekstensywne zielone dachy, a za budynkiem 5A – około 700 mkw. przestrzeni o charakterze ogrodowo-parkowym z altankami, siedziskami i efektownym oświetleniem. Przestrzeń całej inwestycji konsekwentnie kształtowana jest w oparciu o koncepcję woonerf. Osiedle pozbawione jest barier architektonicznych i wolne od ruchu samochodowego, który niemal w całości został poprowadzony pod ziemią. Strefy rekreacji i place zabaw otoczone są bogatą, dojrzałą roślinnością.
Zdjęcie Michał Oksiński
Autorem artykułu jest:Michał Oksiński
Zakończyły się prace konstrukcyjne na VI etapie realizowanego przez Eco-Classic osiedla Hubertus. Inwestycja powstaje na Służewcu w Warszawie. Zamknięcie stanu surowego planowane jest na trzeci kwartał 2015 roku, a zakończenie wszystkich prac budowlanych i oddanie do użytkowania całego etapu inwestycji na drugi kwartał przyszłego roku.
W trzecim kwartale br. zostanie zamknięty stan surowy VI etapu osiedla Hubertus, największej warszawskiej inwestycji Eco-Classic. Wykonana została już konstrukcja oraz dachy obu budynków. Obecnie powstają elewacje. Budynki będą spójną kontynuacją stylu wcześniejszych etapów.
Autorem koncepcji całego osiedla i projektu większego budynku w ostatnim etapie osiedla Hubertus jest pracownia BAU, zaś kameralny budynek zaprojektowała pracownia ECO-Classic Architekci. Prace konstrukcyjne deweloper powierzył firmie Modzelewski i Rodek.
W ostatnim etapie warszawskiego osiedla Hubertus powstaną dwa budynki ze 145 mieszkaniami, fot. Eco-Classic.
- Osiedle nabiera już ostatecznego kształtu i doskonale widać wszystkie jego walory. Funkcjonalna architektura, powstała w oparciu o zasadę „różnorodność w jednorodności”, harmonijnie komponuje się z otoczeniem i bogatą roślinnością. Zachowanie dużej ilości wolnych przestrzeni pomiędzy budynkami oraz staranne zagospodarowanie terenów zielonych pozwoli mieszkańcom nie tylko cieszyć się prywatnością, ale także aktywnie korzystać z uroków życia na jednym z najbardziej zielonych osiedli w Warszawie – mówi Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w Eco-Classic.
Na VI etap inwestycji składają się dwa niezależne od siebie budynki. Większa bryła (budynek nr 5) tworzy zróżnicowany pod względem ilości kondygnacji kwartał mieszkalny zlokalizowany wzdłuż ulicy Obrzeżnej, mniejszy, kameralny budynek (A) znajduje w głębi działki i zamyka inwestycję od północy. W sumie w VI etapie powstanie 156 mieszkań: sto czterdzieści pięć lokali o zróżnicowanych powierzchniach - od kompaktowych kawalerek liczących od 27 mkw., po 5-pokojowe, blisko 180-metrowe- przygotowanych będzie w budynku nr 5 i jedenaście, w większości ponadstumetrowych, w budynku 5A. Nowością w ostatnim etapie są również dwupoziomowe apartamenty o powierzchniach ponad 170 mkw. z własnym wejściem, 60-metrowymi ogródkami i tarasami.
Wszystkie mieszkania VI etapu wyposażone są w balkony (ew. loggie) lub w przypadku mieszkań parterowych– ogródki. Dobre doświetlenie światłem dziennym przestrzeni mieszkalnych o ponadstandardowej wysokości (ok. 2,80m) zapewnią okna typu porte fenetre.
Wyróżnikiem VI etapu jest też układ terenów zielonych. Na budynku nr 5 zaprojektowane zostały ekstensywne zielone dachy, a za budynkiem 5A – około 700 mkw. przestrzeni o charakterze ogrodowo-parkowym z altankami, siedziskami i efektownym oświetleniem.
Przestrzeń całej inwestycji konsekwentnie kształtowana jest w oparciu o koncepcję woonerf. Osiedle pozbawione jest barier architektonicznych i wolne od ruchu samochodowego, który niemal w całości został poprowadzony pod ziemią. Strefy rekreacji i place zabaw otoczone są bogatą, dojrzałą roślinnością.
Wróć do Pulsu Budownictwa
Udostępnij artykuł: