Data dodania: 17/02/2017

Tower Investments - deweloper powierzchni handlowych podsumował wyniki finansowe za 2016 rok. Grupa kapitałowa wypracowała od lutego do grudnia blisko 7 mln zł zysku netto i 9,6 mln zysku operacyjnego. W III kwartale br. spółka zamierza zadebiutować na GPW.

W lipcu ub. r. Tower Investments zadebiutował na New Connect pozyskując z emisji akcji 10 mln zł. Jesienią przeprowadził emisję obligację wartą 20 mln zł. Przez ostatnie miesiące spółka zawarła szereg umów zabezpieczających projekty na najbliższe lata. Ich wartość sprzedażowa przekroczyła ćwierć miliarda złotych.  W efekcie zysk, który wypracowały spółki z grupy Tower Investments wyniósł w 2016 roku rekordowy poziom.

– Jesteśmy zadowoleni z osiągniętych wyników, które są efektem naszej ciężkiej, wieloletniej pracy. Na bieżąco dostosowujemy strukturę spółki do nowych wyzwań, pracujemy z najważniejszymi operatorami na polskim rynku handlowo-usługowym. Ponadto rozszerzyliśmy swoją działalność o nowy sektor usługowo-mieszkaniowy. Jesteśmy przekonani, że przyjęta przez nas strategia zaowocuje kolejnymi rekordami – podsumowuje Bartosz Kazimierczuk, prezes Tower Investments.

W III kwartale br. deweloper planuje przenieść notowania na parkiet główny. – Przed nami kolejny rok ciężkiej pracy, który mamy nadzieję umocni naszą pozycję w branży i pozwoli nam na dalszy dynamiczny rozwój. Podtrzymujemy prognozę finansową na 2017 rok, która według naszych szacunków wyniesie blisko 13 mln zł – informuje Bartosz Kazimierczuk.

Spółka koncentruje się na dalszym rozwoju sieci parków handlowych Shopin. W tym roku Tower Investments planuje m.in. budowę największej dotychczas inwestycji – Shopin Jasło – nowoczesnego Centrum Handlowego.