
Wróć do Pulsu Budownictwa

13.07.2026
W centrum Poznania powstanie akademik GN Group
Inwestycję realizuje WPIP Construction jako generalny wykonawca, za projekt odpowiada pracownia Easst Architekci.
Autorem artykułu jest:Michał Oksiński
Od symbolicznego wmurowania kamienia węgielnego rozpoczęła się budowa akademika dla GN Group w Poznaniu. Inwestycję realizuje WPIP Construction jako generalny wykonawca, za projekt odpowiada pracownia Easst Architekci. Deweloper GN Group planuje docelowo stworzenie dla studentów w Poznaniu nawet 1000 miejsc noclegowych.
Akademik GN Group powstaje przy ul. Pułaskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie Sołacza oraz Cytadeli. Projekt zakłada budowę czterokondygnacyjnego budynku zaprojektowanego przez pracownię Easst Architekci. W obiekcie znajdzie się około 105 pokoi jedno- i dwuosobowych z prywatnymi łazienkami, a także przestrzenie wspólne przeznaczone do nauki, pracy i integracji mieszkańców.
– Naszym celem jest realizacja butikowych inwestycji w bardzo dobrych lokalizacjach – stawiamy na kameralne obiekty o wysokim standardzie. Projekt przy ul. Pułaskiego to pierwszy krok w tym kierunku, obejmujący około 150 miejsc noclegowych. Docelowo planujemy stworzyć w Poznaniu bazę nawet 750–1000 miejsc, a w kolejnych etapach rozwijać się także w innych miastach. Jednocześnie przykładamy dużą wagę do ekologii – nasze inwestycje wyposażamy w pompy ciepła i instalacje fotowoltaiczne – podkreśla Karl-Heinz Gosch, prezes GN Group.
Podczas uroczystości na terenie budowy podpisano akt erekcyjny, który sygnowali przedstawiciele wszystkich kluczowych uczestników procesu inwestycyjnego: Karl-Heinz Gosch – prezes GN Group, Marek Mielnik – wiceprezes WPIP Construction, Mieczysław Porada – kierownik budowy oraz Marcin Sucharski reprezentujący Easst Architekci. Następnie dokonano symbolicznego wmurowania kamienia węgielnego.

Chcesz uzyskać pełen dostęp do informacji o inwestycjach i zleceniach z całej Polski?
– Jako WPIP Construction z dużą odpowiedzialnością i satysfakcją podejmujemy się realizacji tego projektu. Budowa nowoczesnego akademika w tak wyjątkowej lokalizacji – w sercu Poznania – to dla nas także wkład w rozwój miasta, z którym jesteśmy związani – powiedział Marek Mielnik, wiceprezes WPIP Construction.
Zgodnie z przyjętym harmonogramem, zakończenie budowy i oddanie obiektu do użytkowania planowane jest na wrzesień 2027 roku.
Wróć do Pulsu Budownictwa
Udostępnij artykuł:



