Data dodania: 28/06/2023

CTP startuje z kolejnym kompleksem przemysłowo-logistycznym w województwie mazowieckim. Deweloper zrealizuje w Emilianowie dwa obiekty typu cross-dock o łącznej powierzchni najmu blisko 102 500 mkw. Inwestor otrzymał już pozwolenie na budowę pierwszej fazy inwestycji.


W powiecie wołomińskim, przy drodze ekspresowej S8 i 30 km od Warszawy, powstanie CTPark Emilianów. W pierwszym etapie deweloper wybuduje 59 400 mkw. nowej powierzchni o wysokich parametrach technicznych i z możliwością realizacji nawet trzykondygnacyjnych przestrzeni biurowych. Drugi, nieco mniejszy budynek, zapewni ponad 43 000 mkw. Pierwszy etap inwestycji ma zostać oddany do użytkowania na koniec II kwartału 2024 roku.

W powiecie wołomińskim powstanie kompleks magazynowo-przemysłowy CTPark Emilianów.

– W budowie mamy aktualnie solidny pakiet nieruchomości magazynowych i przemysłowych – blisko 400 tys. mkw. powierzchni hal. Swój biznes koncentrujemy w najważniejszych hubach logistycznych i produkcyjnych Polski. Stąd decyzja o uruchomieniu piątej inwestycji w Mazowieckiem. Tym projektem chcemy odpowiedzieć na potrzeby polskich i międzynarodowych firm w zakresie optymalizacji łańcucha dostaw. Zapewnimy infrastrukturę, która bezpośrednio wpłynie na skrócenie czasu i kosztów transportu, odpowiednie wykorzystanie zasobów oraz lepsze zarządzanie zapasami i procesem dostawy. Nasz magazyn umożliwi między innymi cross-docking – wyjaśnia Bogi Gabrovic, Deputy Country Head w CTP Poland.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

Wysokie na 12 m netto budynki pozwolą również na wysokoregałowe składowanie produktów. Oprócz rozwiązań podnoszących efektowność logistyczną i operacyjną, w CTPark Emilianów deweloper przewidział technologie sprzyjające niskoemisyjności i optymalizujące koszty eksploatacyjne, między innymi systemy sterowania oświetleniem LED oraz ładowarki do samochodów elektrycznych zlokalizowane w strefach dokowych. Z kolei dachy budynków zostaną przystosowane do instalacji fotowoltaicznych – w ten sposób w pierwszej fazie inwestor wybuduje 2 MWp.