Data dodania: 24/07/2023

Panattoni pozyskało finansowanie na realizację swojej pierwszej inwestycji w Bytomiu. Bank PEKAO udzielił kredytu w wysokości 80 mln euro na budowę Panattoni Park Bytom. Inwestycja o powierzchni 130 000 mkw. będzie certyfikowana w systemie BREEAM.

Panattoni Park Bytom, pierwszy projekt dewelopera w tym mieście, obejmie 130 000 mkw.

Rozwój branży nieruchomości przemysłowych wpływa na metamorfozę Śląska, które z zagłębia wydobywczego przekształca się w centrum przemysłowe Polski, gdzie powstają zaawansowane technologicznie fabryki, centra dystrybucyjne i logistyczne. W tym regionie Panattoni zrealizowało już 2,5 mln mkw. powierzchni i nie zamierza na tym poprzestać. Co więcej, rozszerza swoją aktywność na Śląsku o kolejne miasto. Bank PEKAO udzielił kredytu w wysokości 80 mln euro z przeznaczeniem na realizację Panattoni Park Bytom – pierwszego w tej lokalizacji parku dewelopera.


Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

– Panattoni Park Bytom to ogromny projekt, obejmujący aż 130 000 mkw. w nowej dla nas lokalizacji, w której widzimy wielki potencjał. Dostrzega go również bank PEKAO SA, który na realizację udzielił nam kredytu w znaczącej kwocie 80 mln euro – informuje Karina Trojańska, Chief Financial Oficer w Panattoni.


Panattoni Park Bytom I został przygotowany do obsługi procesów logistycznych, magazynowych, jak i produkcyjnych, dodatkowo oferując przestrzenie socjalno-biurowe i infrastrukturę towarzyszącą. – Bytom jest atrakcyjną lokalizacją dla biznesu, ponieważ łączy atuty regionu, takie jak dobre połączenia komunikacyjne, dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej i bogate zasoby uzbrojonych terenów. Należy też podkreślić otwartość i probiznesowe podejście władz lokalnych. Jednocześnie na tę chwilę miasto nie dysponuje jeszcze dużą ilością nowoczesnych powierzchni przemysłowych, dlatego widzimy ogromny potencjał do rozwoju – podkreśla Aurelia Rachtan, Senior Development Manager w Panattoni.

Inwestycja o powierzchni 130 000 mkw. uzyska certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie „excellent”. Deweloper zastosuje rozwiązania ograniczające emisję CO2 czy zużycie energii i wody, a także zapewni podwyższoną izolacyjność ścian i dachów. Wprowadzi też system inteligentnego oświetlenia i urządzenia HVAC. Ponadto pracownicy obiektów skorzystają m.in. ze stref zieleni przed biurami, infrastruktury dla rowerzystów, miejsc do ładowania samochodów elektrycznych i bardzo dobrego dostępu do komunikacji miejskiej. Budowa parku przemysłowego rozpocznie się w ciągu najbliższych kilku tygodni i zakończy prawdopodobnie najpóźniej w II kwartale 2024 r.