Worker
Wróć do Pulsu Budownictwa
Panattoni startuje z budową parku logistycznego na Dolnym Śląsku
13.07.2021

Panattoni startuje z budową parku logistycznego na Dolnym Śląsku

Deweloper nieruchomości przemysłowych rozpoczął budowę Panattoni Park Wrocław S8 South, o powierzchni 18000 mkw. Inwestycja już przyciągnęła pierwszego najemcę z sektora logistycznego, który zajmie ponad 4600 mkw. Obiekt powstanie jeszcze w tym roku, w Nowej Wsi Wrocławskiej, przy Węźle Wrocław Południe łączącym autostradę A4 i drogę S8. Na początku roku Panattoni przekroczyło milion mkw. powierzchni dostarczonej na Dolnym Śląsku. – W I kw. 2021 r. rynek wrocławski cieszył się drugim największym popytem netto w Polsce, a koniunktura nie zmieniła się także w drugim kwartale, co odczuwamy w naszej działalności. W ostatnich 3 miesiącach Panattoni znalazło najemców na blisko 100000 mkw. powierzchni i zbliżamy się do 200 tys. w tym roku. Ogromny potencjał biznesowy Wrocławia – potwierdzony przez ranking Global Cities of The Future - napędza rozwój całego regionu, co naturalnie przekłada się na nasze kolejne inwestycje, takie jak realizowany Panattoni Park Wrocław S8 South – mówi Damian Kowalczyk, Development Director z Panattoni. Panattoni Park Wrocław S8 South zostanie otwarty w grudniu br. i zajmie 18000 mkw. Obiekt powstanie w Nowej Wsi Wrocławskiej, przy Węźle Wrocław Południe łączącym drogę S8 – przebiegającą m.in. przez Wrocław, Łódź, Warszawę i Białystok – a także autostradę A4. Z powierzchni skorzysta m.in. pierwszy najemca - globalna firma logistyczno-transportowa, która zajmie w budynku ponad 4600 mkw. Nowa inwestycja powstaje zgodnie z ekologicznym standardem Go Earthwise with Panattoni. Oprócz zwiększającej dostęp światła dziennego aluminiowo-szklanej fasady w częściach biurowo-socjalnych, na terenie inwestycji powstaną zielone strefy z pocket parkami i kwietnymi łąkami. Park przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie „very good”, a deweloper zastosuje w nim m.in. systemy ograniczające zużycie wody, ciepła i energii oraz rozwiązania zwiększające izolacyjność i ograniczające emisję CO2. Inwestycja zostanie wyposażona także w rozwiązania dla rowerzystów – m.in. wiaty i parkingi – oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych. Obiekt pozwoli zarówno na magazynowanie, jak i lekką produkcję.
Zdjęcie Michał Oksiński
Autorem artykułu jest:Michał Oksiński
Deweloper nieruchomości przemysłowych rozpoczął budowę Panattoni Park Wrocław S8 South, o powierzchni 18000 mkw. Inwestycja już przyciągnęła pierwszego najemcę z sektora logistycznego, który zajmie ponad 4600 mkw. Obiekt powstanie jeszcze w tym roku, w Nowej Wsi Wrocławskiej, przy Węźle Wrocław Południe łączącym autostradę A4 i drogę S8.
Na początku roku Panattoni przekroczyło milion mkw. powierzchni dostarczonej na Dolnym Śląsku. – W I kw. 2021 r. rynek wrocławski cieszył się drugim największym popytem netto w Polsce, a koniunktura nie zmieniła się także w drugim kwartale, co odczuwamy w naszej działalności. W ostatnich 3 miesiącach Panattoni znalazło najemców na blisko 100000 mkw. powierzchni i zbliżamy się do 200 tys. w tym roku. Ogromny potencjał biznesowy Wrocławia – potwierdzony przez ranking Global Cities of The Future - napędza rozwój całego regionu, co naturalnie przekłada się na nasze kolejne inwestycje, takie jak realizowany Panattoni Park Wrocław S8 South – mówi Damian Kowalczyk, Development Director z Panattoni.
Panattoni Park Wrocław S8 South zostanie otwarty w grudniu br. i zajmie 18000 mkw. Obiekt powstanie w Nowej Wsi Wrocławskiej, przy Węźle Wrocław Południe łączącym drogę S8 – przebiegającą m.in. przez Wrocław, Łódź, Warszawę i Białystok – a także autostradę A4. Z powierzchni skorzysta m.in. pierwszy najemca - globalna firma logistyczno-transportowa, która zajmie w budynku ponad 4600 mkw.
Nowa inwestycja powstaje zgodnie z ekologicznym standardem Go Earthwise with Panattoni. Oprócz zwiększającej dostęp światła dziennego aluminiowo-szklanej fasady w częściach biurowo-socjalnych, na terenie inwestycji powstaną zielone strefy z pocket parkami i kwietnymi łąkami. Park przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie „very good”, a deweloper zastosuje w nim m.in. systemy ograniczające zużycie wody, ciepła i energii oraz rozwiązania zwiększające izolacyjność i ograniczające emisję CO2. Inwestycja zostanie wyposażona także w rozwiązania dla rowerzystów – m.in. wiaty i parkingi – oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych. Obiekt pozwoli zarówno na magazynowanie, jak i lekką produkcję.
Wróć do Pulsu Budownictwa
Udostępnij artykuł: