Data dodania: 23/05/2023

Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał Panattoni kredyty w wysokości 64 mln euro na inwestycje o łącznej powierzchni ponad 75 000 mkw. Finansowanie przeznaczone będzie na realizację kompleksu Poczty Polskiej w Radzyminie oraz dwóch budynków w ramach Panattoni Park Grudziądz.

Deweloper Panattoni pozyskał od Banku Gospodarstwa Krajowego kredyty w wysokości 64 mln euro na inwestycje logistyczne.

W województwie kujawsko-pomorskim firma Panattoni dostarczyła blisko pół miliona mkw. realizując m.in. parki w Toruniu i Bydgoszczy czy obiekty BTS w Brześciu Kujawskim i Grudziądzu, gdzie w ubiegłym roku ruszyła budowa Panattoni Park Grudziądz – pierwszego kompleksu przemysłowego w tej lokalizacji. Inwestycja położona jest przy węźle Nowe Marzy w gminie Dragacz. Realizacja dwóch budynków – o powierzchni 8500 mkw. oraz 25 000 mkw. – sfinansowana będzie z kredytu od BGK.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

Sfinansowany przez BGK zostanie również projekt BTS dla Poczty Polskiej w Radzyminie.  Podwarszawska inwestycja obejmuje kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni ponad 43 000 mkw. Kompleks zostanie wyposażony w nowoczesne sortery przeznaczone do automatycznego opracowywania przesyłek.

– Zestawienie projektów w Grudziądzu i Radzyminie pokazuje zróżnicowanie i kompleksowość działań Panattoni, które jest doskonałym partnerem w rozwoju na dojrzałych rynkach tzw. Wielkiej Piątki, jednocześnie tworząc nowe platformy biznesowe na rynkach nienasyconych, napędzając ich wzrost. Nasza zdywersyfikowana działalność w całej Polsce cieszy się uznaniem instytucji finansowych, które chętnie wspierają kolejne realizacje. Dziękujemy BGK za owocną współpracę i czekamy na kolejne wspólne projekty – komentuje Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer w Panattoni.


BTS realizowany dla Poczty Polskiej w Radzyminie obejmie halę magazynową cross-dock o powierzchni ponad 12 000 mkw. oraz halę magazynowo-operacyjną o powierzchni ponad 26 000 mkw. Dodatkowo zostaną ulokowane strefy z funkcją wsparcia oraz zaplecza technicznego. Dopełnieniem, zakładanej przez Pocztę Polską funkcjonalności obiektu, będzie zabezpieczenie ponad 400 miejsc parkingowych umiejscowionych w bezpośrednim otoczeniu hal operacyjnych oraz przy wjeździe na obiekt. Realizacja inwestycji zostanie ukończona w IV kwartale br.