Data dodania: 07/09/2022

Belgijski deweloper rozpoczął sprzedaż mieszkań i lokali usługowych w inwestycji Czysta 4. Drugi projekt BPI Real Estate Poland we Wrocławiu zostanie wyposażony w zielony dach, panele fotowoltaiczne i system nawadniania wykorzystujący wodę deszczową. Budowa ponad 180 mieszkań już się rozpoczęła.

Inwestycja Czysta 4 we Wrocławiu, zaprojektowana w duchu koncepcji 15-minutowego miasta


Najnowsza inwestycja BPI Real Estate Poland powstaje we Wrocławiu w pobliżu Starego Miasta, na terenie dawnej galerii handlowej. W ofercie dewelopera znajdą się 183 mieszkania o różnej strukturze (od 1 do 4 pokojowych) z przynależnymi ogródkami, balkonami lub tarasami oraz 3 lokale usługowe. Na kondygnacji podziemnej oprócz hali garażowej z 93 miejscami postojowymi znajdą się również komórki lokatorskie. W projekcie przewidziano schowek na rowery, zielony dach ze strefą do odpoczynku, recepcję i przestrzeń coworkingową dla osób pracujących zdalnie.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

Uwzględniono również rozwiązania ekologiczne jak m.in. panele fotowoltaiczne czy system nawadniania opartego o wodę deszczową. Większość rosnących na terenie drzew zostanie zachowanych. Projekt przewiduje także recykling materiałów, dzięki ponownemu wykorzystaniu odzyskanych z poprzedniego budynku elementów kamiennej elewacji, która zostanie wykorzystana we wnętrzach nowego budynku.

Generalnym wykonawcą jest firma CFE Polska. Aktualnie budowa obejmuje prace ziemne, a zakończenie realizacji inwestycji przewidziano na II kwartał 2024 roku. Inwestycja jest w całości finansowana ze środków własnych dewelopera.