Worker
The Bridge na finiszu. 174-metrowy wieżowiec będzie gotowy w kwietniu
21.02.2025

The Bridge na finiszu. 174-metrowy wieżowiec będzie gotowy w kwietniu

Ghelamco finalizuje budowę swojego 174-metrowego biurowca The Bridge. Wieżowiec powstał przy placu Europejskim w Warszawie. Ekipy budowlane skończyły montować szklane panele i charakterystyczne profile, tzw. „żyletki” elewacji. Z placu budowy zniknął też najwyższy w Polsce dźwig, który pracował tu do stycznia. Intensywne prace trwają teraz we wnętrzach biurowca. Kompleks The Bridge to 40-piętrowy wieżowiec oraz zabytkowy gmach dawnego Domu Wydawniczego Bellona – zgodnie ze swoją nazwą inwestycja stanowi most między historią a współczesnością. Oba budynki dostarczą na rynek 52 tys. mkw. powierzchni biurowej. Za projekt biurowego kompleksu odpowiada holenderska pracownia UNStudio oraz Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Projekt. Planowane oddanie do użytku to kwiecień tego roku. Charakterystyczna przeszklona bryła The Bridge jest już gotowa – zniknęły spod niej dźwigi i rusztowania. W parterze budynku przez wielkie tafle szkła można dojrzeć architekturę okazałego holu. Dominują w nim odcienie drewna, szarego kamienia i barwionego w masie betonu. Jego skala robi wrażenie – w części pomiędzy wieżowcem a Belloną mierzy nawet 18 m wysokości. Dodatkowo podkreślają ją potężne filary układające się w kształt litery V i szerokie stopnie prowadzące na antresolę. To jedno z najbardziej spektakularnych wnętrz w warszawskich biurowcach. Istotnym elementem wystroju będzie bujna zieleń, która wyrośnie w wielkich, wyrastających z podłoża donicach. Okazale prezentuje się też odnowiony hol zabytkowego gmachu Bellony – z kolumnadą, sztukateriami i kutymi żeliwnymi poręczami. Przy klatce schodowej urządzono nowe atrium z panoramiczną windą i świetlikiem, który wpuszcza do wnętrza światło dzienne. Elementem wystroju będzie wyeksponowana odrestaurowana maszyna wydawnicza, co ma przypominać o historii tego miejsca – istniejących tu wcześniej Wojskowych Zakładach Graficznych. – The Bridge to przykład nowoczesnej architektury, w której innowacyjne technologie spotykają się z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa. Dzięki zaawansowanym systemom zarządzania energią, inteligentnym i ekologicznym rozwiązaniom oraz materiałom jak niskoemisyjny beton, tworzymy przestrzeń nie tylko komfortową i funkcjonalną, ale także przyjazną dla środowiska. Wierzę, że The Bridge wyznaczy nowy standard na polskim rynku biurowym, a także stanie się jedną z ikon warszawskiego city, które od lat konsekwentnie kreujemy w rejonie ronda Daszyńskiego – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland. The Bridge został wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i proekologiczne. Już teraz potwierdzają to certyfikaty SmartScore i WiredScore na najwyższym platynowym poziomie, a docelowo certyfikowany będzie również w systemach WELL, BREEAM, Green Building Standard i Obiekt bez barier.
 Zgodnie ze strategią ESG Ghelamco, The Bridge będzie neutralny energetycznie i zasilany w 100% czystą energią. Obiekt wykorzystywać będzie m.in. ultra-energooszczędny i innowacyjny Building Energy Management System, zainstalowany w celu monitorowania i zarządzania parametrami energetycznymi budynku, a także aplikację InBin służącą do analizy generowanego śladu węglowego na podstawie wagi wytworzonych przez najemców odpadów. Ponadto, w wieżowcu wdrożona zostanie technologia kanalizacji podciśnieniowej pozwalająca na zminimalizowanie zużycia wody w toaletach nawet o 75% w skali roku. W budynku zastosowany zostanie system operacyjny Signal OS, który pozwala m.in. na zrównoważone gospodarowanie mediami. W The Bridge wykorzystane będą też specjalne rozwiązania antypandemiczne zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusów, m.in. lampy UV w windach i centralach wentylacyjnych. Budynek posiada podziemny parking na 282 samochody i 164 rowery (w tym elektryczne), wraz z punktami do ładowania pojazdów elektrycznych oraz infrastrukturę dla rowerzystów.
Zdjęcie Michał Oksiński
Autorem artykułu jest:Michał Oksiński
Ghelamco finalizuje budowę swojego 174-metrowego biurowca The Bridge. Wieżowiec powstał przy placu Europejskim w Warszawie. Ekipy budowlane skończyły montować szklane panele i charakterystyczne profile, tzw. „żyletki” elewacji. Z placu budowy zniknął też najwyższy w Polsce dźwig, który pracował tu do stycznia. Intensywne prace trwają teraz we wnętrzach biurowca.
Kompleks The Bridge to 40-piętrowy wieżowiec oraz zabytkowy gmach dawnego Domu Wydawniczego Bellona – zgodnie ze swoją nazwą inwestycja stanowi most między historią a współczesnością. Oba budynki dostarczą na rynek 52 tys. mkw. powierzchni biurowej. Za projekt biurowego kompleksu odpowiada holenderska pracownia UNStudio oraz Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Projekt. Planowane oddanie do użytku to kwiecień tego roku.
Charakterystyczna przeszklona bryła The Bridge jest już gotowa – zniknęły spod niej dźwigi i rusztowania. W parterze budynku przez wielkie tafle szkła można dojrzeć architekturę okazałego holu. Dominują w nim odcienie drewna, szarego kamienia i barwionego w masie betonu. Jego skala robi wrażenie – w części pomiędzy wieżowcem a Belloną mierzy nawet 18 m wysokości. Dodatkowo podkreślają ją potężne filary układające się w kształt litery V i szerokie stopnie prowadzące na antresolę. To jedno z najbardziej spektakularnych wnętrz w warszawskich biurowcach. Istotnym elementem wystroju będzie bujna zieleń, która wyrośnie w wielkich, wyrastających z podłoża donicach.
Okazale prezentuje się też odnowiony hol zabytkowego gmachu Bellony – z kolumnadą, sztukateriami i kutymi żeliwnymi poręczami. Przy klatce schodowej urządzono nowe atrium z panoramiczną windą i świetlikiem, który wpuszcza do wnętrza światło dzienne. Elementem wystroju będzie wyeksponowana odrestaurowana maszyna wydawnicza, co ma przypominać o historii tego miejsca – istniejących tu wcześniej Wojskowych Zakładach Graficznych.
Upsell background

Chcesz uzyskać pełen dostęp do informacji o inwestycjach i zleceniach z całej Polski?

– The Bridge to przykład nowoczesnej architektury, w której innowacyjne technologie spotykają się z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa. Dzięki zaawansowanym systemom zarządzania energią, inteligentnym i ekologicznym rozwiązaniom oraz materiałom jak niskoemisyjny beton, tworzymy przestrzeń nie tylko komfortową i funkcjonalną, ale także przyjazną dla środowiska. Wierzę, że The Bridge wyznaczy nowy standard na polskim rynku biurowym, a także stanie się jedną z ikon warszawskiego city, które od lat konsekwentnie kreujemy w rejonie ronda Daszyńskiego – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.
The Bridge został wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i proekologiczne. Już teraz potwierdzają to certyfikaty SmartScore i WiredScore na najwyższym platynowym poziomie, a docelowo certyfikowany będzie również w systemach WELL, BREEAM, Green Building Standard i Obiekt bez barier.

Zgodnie ze strategią ESG Ghelamco, The Bridge będzie neutralny energetycznie i zasilany w 100% czystą energią. Obiekt wykorzystywać będzie m.in. ultra-energooszczędny i innowacyjny Building Energy Management System, zainstalowany w celu monitorowania i zarządzania parametrami energetycznymi budynku, a także aplikację InBin służącą do analizy generowanego śladu węglowego na podstawie wagi wytworzonych przez najemców odpadów. Ponadto, w wieżowcu wdrożona zostanie technologia kanalizacji podciśnieniowej pozwalająca na zminimalizowanie zużycia wody w toaletach nawet o 75% w skali roku.
W budynku zastosowany zostanie system operacyjny Signal OS, który pozwala m.in. na zrównoważone gospodarowanie mediami. W The Bridge wykorzystane będą też specjalne rozwiązania antypandemiczne zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusów, m.in. lampy UV w windach i centralach wentylacyjnych. Budynek posiada podziemny parking na 282 samochody i 164 rowery (w tym elektryczne), wraz z punktami do ładowania pojazdów elektrycznych oraz infrastrukturę dla rowerzystów.
Udostępnij artykuł: