Data dodania: 24/10/2018

We Wrocławiu powstaje nowa inwestycja Minimaxy. W czterech budynkach powstanie łącznie 264 mikroapartamentów, większość z antresolą. Na parterze pojawią się restauracje i kawiarnie. Budowa pierwszego etapu zakończy się pod koniec przyszłego roku.

 

Minimaxy, wrocławska inwestycja dewelopera Dzisiejszy Dom

Kilkaset metrów od wrocławskiego lotniska widać już fundamenty inwestycji Minimaxy, która wyrośnie przy ulicy Zarembowicza. Projekt budynków z mikroapartamentami rozwija deweloper Dzisiejszy Dom.

Mimimaxy to docelowo 264 kameralne apartamenty w czterech budynkach. Wszystkie będą czteropiętrowe. Na pierwszych trzech piętrach znajdą się dwupoziomowe apartamenty o powierzchni użytkowej ok. 23 mkw. Wyróżnia je ponadprzeciętna wysokość – 4 m – oraz antresola o dodatkowej powierzchni prawie 8 mkw. Na ostatnim piętrze znajdą się ok. 24-metrowe jednopoziomowe lokale, nieco niższe od pozostałych i bez antresoli. Wszystkie mikroapartamenty, zarówno jedno- jak i dwupoziomowe będą miały balkon. Na parterze znajdą się lokale usługowe, np. kawiarnie, restauracje, nieduże SPA oraz zewnętrzne miejsca parkingowe.

Budowa dwóch pierwszych Minimaxów (na początek 128 mikroapartamentów) rozpoczęła się latem. Prace powinny zakończyć się w grudniu 2019 roku. Deweloper planuje rozpoczęcie drugiego etapu jeszcze przed zakończeniem realizacji pierwszego.