Data dodania: 15/03/2023

Deweloper Matexi Polska rozpocznie wkrótce sprzedaż mieszkań w nowej inwestycji „Na Okrzei” na Pradze Północ w Warszawie. Projekt budynku utrzymanego w loftowym charakterze powstał na deskach pracowni Pastewka i Strój Architekci.


„Na Okrzei” to 8-kondygnacyjny budynek wielorodzinny na Pradze Północ w Warszawie. Wiz. Matexi Polska.

Wpisany w tkankę miejską Starej Pragi 8-kondygnacyjny budynek wielorodzinny, który wypełni kwartał między ulicami Kłopotowskiego i Okrzei. Znajdzie się w nim 120 lokali o różnych rozkładach i powierzchniach użytkowych - od 29 do 115 mkw. Ich sprzedaż rozpocznie się w kwietniu br.

 W budynku przewidziano 1-poziomowy parking podziemny, lokale usługowe w parterze z wejściem od ulic Okrzei i Kłopotowskiego oraz wewnętrzny dziedziniec o funkcji ogólnodostępnego pasażu usługowego. 


Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

Projekt pracowni Pastewka i Strój Architekci nosi cechy zabudowy śródmiejskiej. Dwukondygnacyjne prześwity i skratowania na zewnątrz budynku to charakterystyczne elementy jego kompozycji przestrzennej, wewnątrz – przestrzeń wypełnia szeroko otwarty na przyległe ulice dziedziniec.


– Sposób wkomponowania dziedzińca w zabudowę służy zbudowaniu kontrastu między tradycyjnymi, ceglanymi elewacjami ulicznymi a nowoczesną, jasną przestrzenią wewnętrzną. Przekrzywienie geometrii dziedzińca w stosunku do geometrii elewacji pierzejowych w siatce ulic dodatkowo podkreśla ten kontrast – powiedział Sławomir Strój, architekt odpowiedzialny za projekt inwestycji.

Matexi to deweloper o belgijskim rodowodzie, w Polsce spółka jest obecna od początku 2010 roku. Dotychczas sprzedała na warszawskim i krakowskim rynku mieszkaniowym prawie 3000 lokali, na chwilę obecną posiada także zabezpieczone grunty na realizację około 4300 mieszkań.