Data dodania: 24/05/2023

Robyg wprowadził na rynek nową inwestycję mieszkaniową we Wrocławiu. Powstający w sąsiedztwie placu Strzegomskiego, we współpracy z Vantage Development, projekt pierwotnie był przeznaczony pod wynajem.

Legnicka Residence jest realizowana przez należące do Grupy TAG spółki – Robyg i Vantage, przy czym pierwsza z nich ma kompetencje nadzorcze i zarządcze, także w zakresie generalnego wykonawstwa oraz sprzedaży inwestycji. Vantage Development pod marką Vantage Rent prowadzi działalność w segmencie PRS i we współpracy z TAG działa w tym obszarze.

W centrum Wrocławia powstaje Legnicka Residence, wspólna inwestycja mieszkaniowa spółki Robyg i Vantage Development.

Nowa inwestycja we Wrocławiu – Legnicka Residence to 238 mieszkań o rozkładach od 1 do 5 pokoi i metrażach od 27 do 117 mkw. Do każdego z nich będzie należał ogród, balkon, loggia bądź taras, a największe lokale będą posiadały nawet dwie loggie i balkon. W dwupoziomowej hali garażowej będzie blisko 200 miejsc dla samochodów. Znajdą się tam też komórki lokatorskie oraz rowerownia dla mieszkańców.


Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

– Pierwotne plany zakładały przeznaczenie inwestycji pod wynajem pod szyldem Vantage Rent, jednak jako Robyg dostrzegliśmy większy potencjał Legnickiej Residence i dlatego podjęliśmy decyzję, by apartamenty trafiły do sprzedaży dla szerokiego grona klientów – mówi Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Robyg.

Legnicka Residence zyska elewację pokrytą płytą klinkierową, zaś we wnętrzach pojawią się tapety, okładziny, a także panele w kolorze drewna. Na dachu budynku znajdą się panele fotowoltaiczne, a w częściach wspólnych – energooszczędne oświetlenie LED z czujkami zmierzchowymi oraz czujkami ruchu. W dwupoziomowej hali garażowej przygotowana zostanie również instalacja pod montaż ładowarek do samochodów elektrycznych.

W I kwartale tego roku Robyg podpisał w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu i Wrocławiu 736 umów deweloperskich i przedwstępnych oraz 894 umowy rezerwacyjne, a także przekazał klientom 484 lokale. Vantage w analogicznym okresie 2023 roku sprzedał 78 lokali, przekazał 94 lokali, w wynajmie posiadał 1395 lokali, a w sumie w ofercie najmu 2107 lokali. Łącznie w pierwszych trzech miesiącach tego roku Grupa TAG Immobilien sprzedała na rynku polskim 814 mieszkań i przekazała klientom ponad 578 lokali (wraz z mieszkaniami na wynajem). Potencjał sprzedaży Grupy TAG Immobilien do końca 2023 roku Robyg ocenia na poziomie 3,5 tys. mieszkań.