Worker
Wróć do Pulsu Budownictwa
Kolejne magazyny Panattoni w regionie wrocławskim
16.02.2021

Kolejne magazyny Panattoni w regionie wrocławskim

W Dobrzykowicach – przy wschodniej obwodnicy Wrocławia – powstanie Panattoni Park Wrocław East. Deweloper przygotowuje tam 24516 mkw. powierzchni magazynowej klasy „A” w ramach jednego budynku. Wśród najemców jest m.in. producent okapów kuchennych. Certyfikowany w BREEAM obiekt ma być gotowy jesienią. W Dobrzykowicach, ok. 12 km od centrum Wrocławia i ok. 2 km od granic miasta, powstanie Panattoni Park Wrocław East. Miejscowość położona jest przy budowanej Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. W ramach Panattoni Park Wrocław East powstanie jeden budynek o powierzchni 24516 mkw., umożliwiający magazynowanie i prowadzenie lekkiej produkcji a realizacja zostanie ukończona we wrześniu 2021 r. Będzie to jeden z pierwszych obiektów klasy A w okolicy. – Wrocławski rynek magazynowy to jeden z największych rynków regionalnych wPolsce, a samo Panattoni dostarczyło tu milion m kw. powierzchni. Tereny na wschód od stolicy województwa wciąż skrywają ogromny potencjał – charakteryzują się atrakcyjną lokalizacją blisko miasta, a wraz z rozbudową infrastruktury drogowej dadzą kolejny impuls do rozwoju regionu. To dla nas doskonała wiadomość i cieszymy się, że tu jesteśmy, apierwsze zapytania od potencjalnych najemców już spływają – komentuje Damian Kowalczyk, Development Director w Panattoni. Zgodnie z koncepcją GoEarthwise with Panattoni, deweloper wykona obiekt odpowiadający założeniom certyfikacji BREEAM na poziomie „very good”. Aluminiowo-szklane fasady zapewnią pracującym w budynku zwiększoną dostępność światła dziennego, a na ich dobrostan wpłyną także zielone strefy wyposażone w ekologiczne meble miejskie. Oprócz well-beingu, Panattoni stawia naenergooszczędność, którą uzyska dzięki nowoczesnym systemom zarządzania budynkiem, kompleksowemu monitoringowi energii czy wysokim parametrom przenikania ciepła dla ścian i dachów, wybiegającym poza warunki techniczne wymagane w 2021 r., nie wspominając o oświetleniu LED. Ponadto inwestycja zostanie wyposażona w systemy zarządzania imonitorowania wody pitnej, a na jej terenie znajdzie się roślinność dostosowana do lokalnych warunków atmosferycznych i łąki kwietne zamiast wymagających podlewania trawników.
Zdjęcie Michał Oksiński
Autorem artykułu jest:Michał Oksiński
W Dobrzykowicach – przy wschodniej obwodnicy Wrocławia – powstanie Panattoni Park Wrocław East. Deweloper przygotowuje tam 24516 mkw. powierzchni magazynowej klasy „A” w ramach jednego budynku. Wśród najemców jest m.in. producent okapów kuchennych. Certyfikowany w BREEAM obiekt ma być gotowy jesienią.
Panattoni Park Wrocław East.
W Dobrzykowicach, ok. 12 km od centrum Wrocławia i ok. 2 km od granic miasta, powstanie Panattoni Park Wrocław East. Miejscowość położona jest przy budowanej Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. W ramach Panattoni Park Wrocław East powstanie jeden budynek o powierzchni 24516 mkw., umożliwiający magazynowanie i prowadzenie lekkiej produkcji a realizacja zostanie ukończona we wrześniu 2021 r. Będzie to jeden z pierwszych obiektów klasy A w okolicy.
– Wrocławski rynek magazynowy to jeden z największych rynków regionalnych wPolsce, a samo Panattoni dostarczyło tu milion m kw. powierzchni. Tereny na wschód od stolicy województwa wciąż skrywają ogromny potencjał – charakteryzują się atrakcyjną lokalizacją blisko miasta, a wraz z rozbudową infrastruktury drogowej dadzą kolejny impuls do rozwoju regionu. To dla nas doskonała wiadomość i cieszymy się, że tu jesteśmy, apierwsze zapytania od potencjalnych najemców już spływają – komentuje Damian Kowalczyk, Development Director w Panattoni.
Zgodnie z koncepcją GoEarthwise with Panattoni, deweloper wykona obiekt odpowiadający założeniom certyfikacji BREEAM na poziomie „very good”. Aluminiowo-szklane fasady zapewnią pracującym w budynku zwiększoną dostępność światła dziennego, a na ich dobrostan wpłyną także zielone strefy wyposażone w ekologiczne meble miejskie. Oprócz well-beingu, Panattoni stawia naenergooszczędność, którą uzyska dzięki nowoczesnym systemom zarządzania budynkiem, kompleksowemu monitoringowi energii czy wysokim parametrom przenikania ciepła dla ścian i dachów, wybiegającym poza warunki techniczne wymagane w 2021 r., nie wspominając o oświetleniu LED. Ponadto inwestycja zostanie wyposażona w systemy zarządzania imonitorowania wody pitnej, a na jej terenie znajdzie się roślinność dostosowana do lokalnych warunków atmosferycznych i łąki kwietne zamiast wymagających podlewania trawników.
Wróć do Pulsu Budownictwa
Udostępnij artykuł: