Data dodania: 21/05/2024

W Tymbarku trwa budowa nowoczesnego kompleksu logistyczno-magazynowego Grupy Maspex. Obiekt o powierzchni prawie 8 tys. m kw. pomieści ponad 13,5 tys. palet. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Grupa Antczak.


Generalnym wykonawcą kompleksu logistyczno-magazynowego inwestycji Grupy Maspex w Tymbarku jest Grupa Antczak.


Nowo powstający budynek hali wysokiego składowania jest kolejnym etapem rozbudowy kompleksu Grupy Maspex w Tymbarku. Inwestycja pozwoli na połączenie części produkcyjnej istniejącego zakładu z powierzchnią magazynową przy pomocy napowietrznych estakad technologicznych. Na 12 poziomach i powierzchni prawie 8 tys. mkw. zostanie pomieszczonych ponad 13,5 tys. palet. Wysokość części magazynowej wyniesie 29,52 m, a części ekspozycji – 24,12 m.

 Pełen dostęp do informacji o inwestycjach, nowe zlecenia w budownictwie. Wypróbuj bez zobowiązań >>  


– Współpraca z Grupą Maspex to potwierdzenie najwyższych standardów i wieloletniego doświadczenia Grupy Antczak na rynku magazynowo-przemysłowym. Realizujemy jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie obiektów magazynowych w Małopolsce. Uzgodniliśmy bardzo ambitny harmonogram prac budowlanych, zgodny z wymaganiami dynamicznie rozwijającego się sektora spożywczego. Cieszę się, że Grupa Antczak jest dziś partnerem pierwszego wyboru w realizacji złożonych, ciekawych i pełnych wyzwań projektów logistycznych – deklaruje Marcin Antczak, CEO Grupy Antczak.


W nowo powstającej hali magazynowej znajdować się będzie zautomatyzowane centrum dystrybucji oparte o najnowsze technologie. Celem jest maksymalne ułatwienie pracy operatorów oraz pełna optymalizacja zarządzania ruchem produktów. Transport palet wewnątrz magazynu odbywać się będzie w sposób automatyczny. Technologia przewiduje możliwość magazynowania znacznych ilości towaru na o wiele mniejszej powierzchni w porównaniu do tradycyjnych sposobów składowania opartych na transporcie wózkami widłowymi.