Data dodania: 15/06/2022

Zakończyła się realizacja już czwartego na Mazowszu projektu GLP. Kompleks logistyczny GLP Warsaw III Logistics Centre położony jest tuż za wschodnią granicą administracyjną Warszawy.

GLP Warsaw III Logistics Centre


Najnowszy projekt GLP - firmy specjalizującej się w inwestycjach w obszarze logistyki, energii odnawialnej oraz technologii - to budynek o powierzchni 35 500 mkw., położony przy węźle „Kobyłka” drogi ekspresowej S8. GLP Warsaw III Logistics Centre wyróżnia ponadstandardowa wysokość 12 metrów oraz liczne  rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju. W budynku zwiększono liczbę świetlików dachowych, poprawiających naturalne doświetlenie strefy przydokowej, a także zastosowano oświetlenie LED sterowane systemem DALI. Na parkingu można skorzystać z ładowarek pojazdów elektrycznych, a na terenach zielonych powstały domki dla owadów, które wpłyną pozytywnie na bioróżnorodność okolicy.


Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

Wśród firm korzystających z GLP Warsaw III Logistics Centre są już takie firmy jak Sanico i Mateus. W budynku jest jeszcze dostępna powierzchnia – obiekt jest odpowiednio podzielony i gotowy do wprowadzenia się kolejnych użytkowników. 


– Ukończenie tego projektu to istotne osiągnięcie w kontekście obecnej sytuacji rynkowej. GLP Warsaw III Logistics Centre gwarantuje sprawny dostęp do odbiorców zarówno w stolicy, jak i w całej wschodniej Polsce. Bliskość Warszawy to także atut dla pracodawców, którzy czerpią z puli wysoko wykwalifikowanych specjalistów – mówi Magdalena Górska-Wojtas odpowiedzialna za rozwój biznesu GLP w Warszawie i okolicach. – Obserwujemy niesłabnący popyt na powierzchnie magazynowe w sąsiedztwie Warszawy, dlatego już prowadzimy budowę 24 000 mkw. Warsaw V Logistics Centre w Natolinie, tuż obok węzła autostrady A2 Grodzisk Mazowiecki – dodaje.