Worker
Wróć do Pulsu Budownictwa
Fabryka Phoenix Contact E-Mobility powstała w rekordowym tempie
29.01.2021

Fabryka Phoenix Contact E-Mobility powstała w rekordowym tempie

Panattoni zakończyło budowę obiektu typu BTS dla Phoenix Contact E-Mobility w Rzeszowie. Na 15 000 mkw. będą wytwarzane i testowane systemy ładowania pojazdów elektrycznych. Fabryka systemów ładowania AC i DC powstała na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko w rekordowym tempie. Start budowy opóźnił się o ponad miesiąc, zaś sama budowa trwała rekordowe 5 miesięcy, dzięki czemu oddanie fabryki firmie Phoenix Contact E-Mobility nastąpiło zgodnie z harmonogramem. – W związku z pandemią sparaliżowany został przede wszystkim etap przygotowania inwestycji. Taka budowa wymaga uzyskania szeregu różnych pozwoleń i decyzji, co jest długotrwałe nawet w normalnych warunkach. Tymczasem epidemia COVID-19 powodowała, że urzędy funkcjonowały w trybie „zamkniętego urzędu” a wielu ich pracowników przebywało na zwolnieniach lekarskich w związku z pandemią. Mimo to udało się – wielka w tym zasługa przede wszystkim Starostwa Powiatowego w Rzeszowie i jego poszczególnych wydziałów, w tym wydziału architektury jak i Przedstawicieli Kierownictwa Starostwa Powiatowego w Rzeszowie, którzy od początku wspierali inwestycję oraz podchodzili do niej z ogromnym zrozumieniem i zaangażowaniem. Zwłaszcza, że w trakcie prac wprowadzono także kilka zmian do projektu, co wymagało odrębnego procedowania niezbędnych pozwoleń – komentuje Marek Foryński, BTS Managing Director. Nowa fabryka Phoenix Contact E-Mobility powstała jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku elektro-mobilności. Zakład zajmuje łączną powierzchnię 15 000 mkw., z czego 14 000 mkw. to powierzchnia produkcyjno-magazynowa, a 1 000 - biurowa. Plan zakłada rozpoczęcie produkcji już w pierwszym kwartale 2021 roku, a w ciągu najbliższych kilku lat w fabryce znajdzie pracę ponad 250 pracowników. Zgodnie z przyjętą przez Panattoni strategią zrównoważonego rozwoju, budynek jest też przyjazny środowisku i podlega certyfikacji BREEAM na poziomie „very good”.
Zdjęcie Michał Oksiński
Autorem artykułu jest:Michał Oksiński
Panattoni zakończyło budowę obiektu typu BTS dla Phoenix Contact E-Mobility w Rzeszowie. Na 15 000 mkw. będą wytwarzane i testowane systemy ładowania pojazdów elektrycznych.
Fabryka systemów ładowania AC i DC powstała na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko w rekordowym tempie. Start budowy opóźnił się o ponad miesiąc, zaś sama budowa trwała rekordowe 5 miesięcy, dzięki czemu oddanie fabryki firmie Phoenix Contact E-Mobility nastąpiło zgodnie z harmonogramem.
Fabryka systemów ładowania AC i DC powstała na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko
– W związku z pandemią sparaliżowany został przede wszystkim etap przygotowania inwestycji. Taka budowa wymaga uzyskania szeregu różnych pozwoleń i decyzji, co jest długotrwałe nawet w normalnych warunkach. Tymczasem epidemia COVID-19 powodowała, że urzędy funkcjonowały w trybie „zamkniętego urzędu” a wielu ich pracowników przebywało na zwolnieniach lekarskich w związku z pandemią. Mimo to udało się – wielka w tym zasługa przede wszystkim Starostwa Powiatowego w Rzeszowie i jego poszczególnych wydziałów, w tym wydziału architektury jak i Przedstawicieli Kierownictwa Starostwa Powiatowego w Rzeszowie, którzy od początku wspierali inwestycję oraz podchodzili do niej z ogromnym zrozumieniem i zaangażowaniem. Zwłaszcza, że w trakcie prac wprowadzono także kilka zmian do projektu, co wymagało odrębnego procedowania niezbędnych pozwoleń – komentuje Marek Foryński, BTS Managing Director.
Nowa fabryka Phoenix Contact E-Mobility powstała jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku elektro-mobilności. Zakład zajmuje łączną powierzchnię 15 000 mkw., z czego 14 000 mkw. to powierzchnia produkcyjno-magazynowa, a 1 000 - biurowa. Plan zakłada rozpoczęcie produkcji już w pierwszym kwartale 2021 roku, a w ciągu najbliższych kilku lat w fabryce znajdzie pracę ponad 250 pracowników. Zgodnie z przyjętą przez Panattoni strategią zrównoważonego rozwoju, budynek jest też przyjazny środowisku i podlega certyfikacji BREEAM na poziomie „very good”.
Wróć do Pulsu Budownictwa
Udostępnij artykuł: