Worker
Wróć do Pulsu Budownictwa
Echo ma pozwolenie na użytkowanie West Gate
08.05.2015

Echo ma pozwolenie na użytkowanie West Gate

West Gate - wynajęty w 100 proc. biurowiec zrealizowany przez Echo Investment we Wrocławiu - otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Realizacja inwestycji rozpoczęła się jesienią 2013 roku. Biurowiec został wynajęty w całości już pod koniec 2014 roku. West Gate to nowoczesny budynek klasy A oferujący 16200 mkw. powierzchni biurowej. Inwestycja zlokalizowana jest przy Lotniczej na skrzyżowaniu z ul. Na Ostatnim Groszu iLegnicką we Wrocławiu. Autorem projektu architektonicznego West Gate jest pracownia Arcad z Kielc. Budynek składa się z sześciu kondygnacji nadziemnych (biura) idwóch podziemnych (parking). Zaprojektowany jest w formie zwartej bryły w kształcie litery „L”. Na elewacji dominują duże przeszklone powierzchnie, dzięki którym biura są optymalnie doświetlone. Biurowiec wyposażony jest wsystem kontroli dostępu, szybkie i ciche windy, energooszczędną klimatyzację iwentylację, system kontroli wilgotności powietrza, podwieszane sufity i podnoszone podłogi, przyjazny środowiskowo system oświetlenia. Zaprojektowano także stojaki rowerowe, szatnie iprysznice dla rowerzystów. Użytkownicy West Gate mają do dyspozycji kantynę i miejsca wypoczynku na świeżym powietrzu. Proces komercjalizacji biurowca zamknęły umowy (łącznie 500 mkw.) zAviva i firmą zbranży doradztwa finansowego, działającą pod szyldem Expandera. Głównym najemcą powierzchni biurowej w West Gate jest firma Nokia Networks (14 000 mkw.). Wbudynku znajdzie się również nowa siedziba firmy Deichmann Obuwie Sp. z o.o. (1 200 mkw.), centrum medyczne Enel-Med. (300 mkw.) i kantyna prowadzona przez firmę K&D Foods (320 mkw.). W lutym br. West Gate otrzymał certyfikat BREEAM Excellent, który w Polsce posiada zaledwie kilkanaście inwestycji biurowych. Ocena budynku zakończyła się wysokim wynikiem na poziomie 72,8 proc. Wśród ocenianych elementów znalazły się m.in. efektywność energetyczna, zastosowane materiały, zdrowe środowisko do pracy czy też gospodarka odpadami.
Zdjęcie Michał Oksiński
Autorem artykułu jest:Michał Oksiński
West Gate - wynajęty w 100 proc. biurowiec zrealizowany przez Echo Investment we Wrocławiu - otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Realizacja inwestycji rozpoczęła się jesienią 2013 roku. Biurowiec został wynajęty w całości już pod koniec 2014 roku.
West Gate to nowoczesny budynek klasy A oferujący 16200 mkw. powierzchni biurowej. Inwestycja zlokalizowana jest przy Lotniczej na skrzyżowaniu z ul. Na Ostatnim Groszu iLegnicką we Wrocławiu.
Autorem projektu architektonicznego West Gate jest pracownia Arcad z Kielc. Budynek składa się z sześciu kondygnacji nadziemnych (biura) idwóch podziemnych (parking). Zaprojektowany jest w formie zwartej bryły w kształcie litery „L”. Na elewacji dominują duże przeszklone powierzchnie, dzięki którym biura są optymalnie doświetlone. Biurowiec wyposażony jest wsystem kontroli dostępu, szybkie i ciche windy, energooszczędną klimatyzację iwentylację, system kontroli wilgotności powietrza, podwieszane sufity i podnoszone podłogi, przyjazny środowiskowo system oświetlenia. Zaprojektowano także stojaki rowerowe, szatnie iprysznice dla rowerzystów. Użytkownicy West Gate mają do dyspozycji kantynę i miejsca wypoczynku na świeżym powietrzu.
Proces komercjalizacji biurowca zamknęły umowy (łącznie 500 mkw.) zAviva i firmą zbranży doradztwa finansowego, działającą pod szyldem Expandera. Głównym najemcą powierzchni biurowej w West Gate jest firma Nokia Networks (14 000 mkw.). Wbudynku znajdzie się również nowa siedziba firmy Deichmann Obuwie Sp. z o.o. (1 200 mkw.), centrum medyczne Enel-Med. (300 mkw.) i kantyna prowadzona przez firmę K&D Foods (320 mkw.).
W lutym br. West Gate otrzymał certyfikat BREEAM Excellent, który w Polsce posiada zaledwie kilkanaście inwestycji biurowych. Ocena budynku zakończyła się wysokim wynikiem na poziomie 72,8 proc. Wśród ocenianych elementów znalazły się m.in. efektywność energetyczna, zastosowane materiały, zdrowe środowisko do pracy czy też gospodarka odpadami.
Wróć do Pulsu Budownictwa
Udostępnij artykuł: