Data dodania: 03/08/2023

Pad Res, deweloper działający w sektorze czystych źródeł energii, wybuduje w województwie pomorskim dwie nowe inwestycje. Firma podpisała już umowę z generalnym wykonawcą. Farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 117 megawatów powstaną w okolicach Sztumu i Mikołajek Pomorskich. 


Pad Res planuje w tym roku budowę inwestycji o łącznej mocy 140 MW.


Generalnym wykonawcą obu inwestycji została firma Electrum, grupa technologiczno-konsultingowa o profilu climate tech. Powierzchnia farm słonecznych w województwie pomorskim wyniesie ok. 140 hektarów i będą one w stanie zasilić 65 000 gospodarstw domowych. Pad Res i Electrum współpracowały już wcześniej przy budowie farmy fotowoltaicznej Genowefa o mocy 35 MW zlokalizowanej w Kleczewie, w centralnej Polsce.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach, nowe zlecenia w budownictwie. Wypróbuj bez zobowiązań >>

– Z radością ogłaszamy podpisanie umowy z Electrum. Jest to już nasze drugie wspólne przedsięwzięcie, jako że Electrum jest również generalnym wykonawcą powstającej właśnie farmy fotowoltaicznej o mocy 35 MW. Nasza strategia koncentruje się na dalszym rozwoju portfolio OZE, na które składają się projekty fotowoltaiczne i wiatrowe. Jeszcze w tym roku planujmy rozpoczęcie budowy nowych inwestycji o mocy 140 MW – mówi Wojciech Jasiński, Dyrektor działu Construction w PAD RES.

We wrześniu 2021 r. Kajima Europe oraz Griffin Capital Partners nabyły większościowe udziały w Pad Res. Od tego czasu firma systematycznie rozbudowuje swoje portfolio. Obecnie posiada projekty o mocy przekraczającej 500 MW, z których wszystkie posiadają rozpatrzone pozytywnie wnioski o warunkach przyłączenia do sieci przesyłowej. W tym roku planuje budowę inwestycji o łącznej mocy 140 MW.