Worker
Wróć do Pulsu Budownictwa
Cordia z pierwszym projektem w Poznaniu
04.04.2022

Cordia z pierwszym projektem w Poznaniu

Cordia wchodzi na rynek w Poznaniu. Pierwsze osiedle dewelopera w stolicy Wielkopolski powstanie na terenie zakładów odzieżowych Modena w dzielnicy Jeżyce. W pierwszej fazie projektu zaplanowano 263 mieszkania. Nazwa i identyfikacja wizualna pierwszego osiedla Cordii w Poznaniu nawiązują do tradycji założonych w 1908 r. zakładów Modena. To właśnie na ich terenie deweloper wzniesie w pierwszym etapie 6-piętrowy budynek z 8-piętrową dominantą. Znajdą się w nim 263 mieszkania i 9 lokali usługowych. Większość mieszkań w I etapie Modeny to lokale 1- i 2-pokojowe, ale w ofercie są też większe, 3- i 4-pokojowe apartamenty. Te na parterze mają ogródki, a pozostałe wyposażone są w balkony, loggie i tarasy. – Ekspansja Cordii w Polsce zdecydowanie nabiera tempa: w minionym roku mieliśmy premiery w Gdańsku i w Sopocie, a listę nowych inwestycji w 2022 r. otwiera długo zapowiadany projekt w Poznaniu. Osobiście cieszy mnie, że działalność w stolicy Wielkopolski rozpoczynamy właśnie od Modeny. To niezwykle symboliczny i ważny dla tożsamości Poznania projekt, który łączy funkcje mieszkaniowe z rewitalizacją zabytkowej tkanki miejskiej – mówi Tomasz Łapiński, dyrektor zarządzający Inwestycjami Mieszkaniowymi w Cordia Polska. Na jasnej elewacji budynku wykorzystano akcenty nawiązujące do ceglanej zabudowy okolicznych kamienic: płytki mineralne w piaskowym kolorze i ryflowane jasnoszare panele. Z kolei 8-piętrowa dominanta podkreśla wejście na teren osiedla i zamyka wizualnie zabytkową aleję platanów. Na terenie osiedla zaplanowano m.in. strefę relaksu oraz wewnętrzny, porośnięty drzewami dziedziniec. – Chcemy dać Modenie drugie życie. Zabytkowy neon z początku lat 80-tych zostanie przez nas odremontowany i wykorzystany w kolejnych etapach. Podobnie niegdyś zlikwidowana, historyczna pompa do wody z ulicy Wawrzyniaka zostanie odnowiona i wkomponowana w projekt – mówi Łukasz Węcławski, Dyrektords. architektury w Cordia Polska. W Modenie nie zabraknie też rozwiązań ekologicznych: w tym m.in. oświetlenia LED, paneli fotowoltaicznych i zbiornika retencyjnego na wodę opadową do podlewania roślinności. W specjalnie zaprojektowanych budkach na elewacji będą mogły zadomowić się jerzyki. O świeże powietrze i redukcję zanieczyszczeń na osiedlu zadbają zielone dachy, a system automatycznego nawadniania pozwoli regulować ilość wody dostarczanej roślinom rosnącym na terenie osiedla.
Zdjęcie Michał Oksiński
Autorem artykułu jest:Michał Oksiński
Cordia wchodzi na rynek w Poznaniu. Pierwsze osiedle dewelopera w stolicy Wielkopolski powstanie na terenie zakładów odzieżowych Modena w dzielnicy Jeżyce. W pierwszej fazie projektu zaplanowano 263 mieszkania.
Nazwa i identyfikacja wizualna pierwszego osiedla Cordii w Poznaniu nawiązują do tradycji założonych w 1908 r. zakładów Modena. To właśnie na ich terenie deweloper wzniesie w pierwszym etapie 6-piętrowy budynek z 8-piętrową dominantą. Znajdą się w nim 263 mieszkania i 9 lokali usługowych. Większość mieszkań w I etapie Modeny to lokale 1- i 2-pokojowe, ale w ofercie są też większe, 3- i 4-pokojowe apartamenty. Te na parterze mają ogródki, a pozostałe wyposażone są w balkony, loggie i tarasy.
Osiedle Cordii powstanie na terenie zakładów odzieżowych Modena w Poznaniu.
– Ekspansja Cordii w Polsce zdecydowanie nabiera tempa: w minionym roku mieliśmy premiery w Gdańsku i w Sopocie, a listę nowych inwestycji w 2022 r. otwiera długo zapowiadany projekt w Poznaniu. Osobiście cieszy mnie, że działalność w stolicy Wielkopolski rozpoczynamy właśnie od Modeny. To niezwykle symboliczny i ważny dla tożsamości Poznania projekt, który łączy funkcje mieszkaniowe z rewitalizacją zabytkowej tkanki miejskiej – mówi Tomasz Łapiński, dyrektor zarządzający Inwestycjami Mieszkaniowymi w Cordia Polska.
Na jasnej elewacji budynku wykorzystano akcenty nawiązujące do ceglanej zabudowy okolicznych kamienic: płytki mineralne w piaskowym kolorze i ryflowane jasnoszare panele. Z kolei 8-piętrowa dominanta podkreśla wejście na teren osiedla i zamyka wizualnie zabytkową aleję platanów. Na terenie osiedla zaplanowano m.in. strefę relaksu oraz wewnętrzny, porośnięty drzewami dziedziniec.
– Chcemy dać Modenie drugie życie. Zabytkowy neon z początku lat 80-tych zostanie przez nas odremontowany i wykorzystany w kolejnych etapach. Podobnie niegdyś zlikwidowana, historyczna pompa do wody z ulicy Wawrzyniaka zostanie odnowiona i wkomponowana w projekt – mówi Łukasz Węcławski, Dyrektords. architektury w Cordia Polska.
Upsell background

Chcesz uzyskać pełen dostęp do informacji o inwestycjach i zleceniach z całej Polski?

W Modenie nie zabraknie też rozwiązań ekologicznych: w tym m.in. oświetlenia LED, paneli fotowoltaicznych i zbiornika retencyjnego na wodę opadową do podlewania roślinności. W specjalnie zaprojektowanych budkach na elewacji będą mogły zadomowić się jerzyki. O świeże powietrze i redukcję zanieczyszczeń na osiedlu zadbają zielone dachy, a system automatycznego nawadniania pozwoli regulować ilość wody dostarczanej roślinom rosnącym na terenie osiedla.
Wróć do Pulsu Budownictwa
Udostępnij artykuł: