Worker
Wróć do Pulsu Budownictwa
Colliers skomercjalizuje wieżowiec Poznań Financial Center
07.09.2021

Colliers skomercjalizuje wieżowiec Poznań Financial Center

Firma Colliers została wyłącznym doradcą wprocesie komercjalizacji Poznań Financial Center przy pl. Władysława Andersa 5 w Poznaniu. Poza certyfikatem BREEAM budynek posiada także certyfikat COVID-19 by SAFE Asset Group. Wieżowiec Poznań Financial Center (PFC) to drugi najwyższy budynek biurowy w stolicy Wielkopolski. 18 nadziemnych kondygnacji oferuje do wynajęcia ponad 28 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni klasy A. Do dyspozycji najemców jest 180 miejsc postojowych wdwukondygnacyjnym podziemnym garażu. - Wysokość oraz doskonałe położenie czynią Poznań Financial Center jednym znajbardziej charakterystycznych biurowców w mieście. Najemcy doceniają stałe działania podejmowane przez właściciela obiektu mające na celu dostosowanie Poznań Financial Center do obecnych realiów – poza certyfikatem BREEAM budynek posiada także certyfikat COVID-19 by SAFE Asset Group, który potwiedza zastosowanie wszystkich usprawnień poprawiających bezpieczeństwo użytkowników w czasie pandemii. Ponadto na dachu PFC zostały zainstalowane panele fotowoltaiczne, które nie tylko realizują strategię waściciela w zakresie zrównoważonego rozwoju, ale przynoszą korzyść samym najemcom poprzez obniżenie opłat za media. W tym roku rozpocznie się również remont lobby budynku, które zostanie zaaranżowane zgodnie z najnowszymi trendami architektonicznymi – mówi Hubert Filipczak, Senior Associate w poznańskim biurze Colliers. W przeszłości Poznań Financial Center został wyróżniony licznymi nagrodami m.in. II stopnia w konkursie „Budowa Roku 2000”, I miejscem w konkursie „Inteligentny Budynek” w kategorii „Najbardziej Inteligentny Budynek Roku” czy im. Jana Baptysty Quadro za najlepiej zaprojektowany izrealizowany obiekt architektoniczny w 2000 roku w Poznaniu. – 1,5 roku od rozpoczęcia pandemii widzimy, że rynek biurowy pozostaje w dobrej kondycji, wbrew pierwotnym obawom o jego przyszłość. W strukturze transakcji wciąż dominują nowe umowy najmu orazrenegocjacje, ale szybko rośnie także udział podnajmów. Współczynnik wolnej powierzchni na koniec I poł. 2021 r. wyniósł 12,9%, co oznacza spadek o 1,6% w porównaniu do analigocznego okresu 2020 r. Popyt, kształtujący się w I poł. 2021 r. na poziomie blisko 20 tys. mkw., pokazuje, że rynek z tego dobrego czasu zaczyna korzystać – mówi Sebastian Bedekier, Partner, Dyrektor Regionalny Colliers w Poznaniu.
Zdjęcie Michał Oksiński
Autorem artykułu jest:Michał Oksiński
Firma Colliers została wyłącznym doradcą wprocesie komercjalizacji Poznań Financial Center przy pl. Władysława Andersa 5 w Poznaniu. Poza certyfikatem BREEAM budynek posiada także certyfikat COVID-19 by SAFE Asset Group.
Wieżowiec Poznań Financial Center (PFC) to drugi najwyższy budynek biurowy w stolicy Wielkopolski. 18 nadziemnych kondygnacji oferuje do wynajęcia ponad 28 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni klasy A. Do dyspozycji najemców jest 180 miejsc postojowych wdwukondygnacyjnym podziemnym garażu.
- Wysokość oraz doskonałe położenie czynią Poznań Financial Center jednym znajbardziej charakterystycznych biurowców w mieście. Najemcy doceniają stałe działania podejmowane przez właściciela obiektu mające na celu dostosowanie Poznań Financial Center do obecnych realiów – poza certyfikatem BREEAM budynek posiada także certyfikat COVID-19 by SAFE Asset Group, który potwiedza zastosowanie wszystkich usprawnień poprawiających bezpieczeństwo użytkowników w czasie pandemii. Ponadto na dachu PFC zostały zainstalowane panele fotowoltaiczne, które nie tylko realizują strategię waściciela w zakresie zrównoważonego rozwoju, ale przynoszą korzyść samym najemcom poprzez obniżenie opłat za media. W tym roku rozpocznie się również remont lobby budynku, które zostanie zaaranżowane zgodnie z najnowszymi trendami architektonicznymi – mówi Hubert Filipczak, Senior Associate w poznańskim biurze Colliers.
W przeszłości Poznań Financial Center został wyróżniony licznymi nagrodami m.in. II stopnia w konkursie „Budowa Roku 2000”, I miejscem w konkursie „Inteligentny Budynek” w kategorii „Najbardziej Inteligentny Budynek Roku” czy im. Jana Baptysty Quadro za najlepiej zaprojektowany izrealizowany obiekt architektoniczny w 2000 roku w Poznaniu.
– 1,5 roku od rozpoczęcia pandemii widzimy, że rynek biurowy pozostaje w dobrej kondycji, wbrew pierwotnym obawom o jego przyszłość. W strukturze transakcji wciąż dominują nowe umowy najmu orazrenegocjacje, ale szybko rośnie także udział podnajmów. Współczynnik wolnej powierzchni na koniec I poł. 2021 r. wyniósł 12,9%, co oznacza spadek o 1,6% w porównaniu do analigocznego okresu 2020 r. Popyt, kształtujący się w I poł. 2021 r. na poziomie blisko 20 tys. mkw., pokazuje, że rynek z tego dobrego czasu zaczyna korzystać – mówi Sebastian Bedekier, Partner, Dyrektor Regionalny Colliers w Poznaniu.
Wróć do Pulsu Budownictwa
Udostępnij artykuł: